دستگیری عاملان کلاهبرداری با سوءاستفاده از نام سامانه ثنا

به گزارش مجله پیامکی، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: مجرمان سایبری که با ترفند ارسال پیامک با نام سامانه ثنا قوه قضائیه از هموطنان کلاهبرداری می کردند، از طریق کارشناسان پلیس فتا مورد شناسایی قرار گرفته و با کسب مجوز قضائی دستگیر شدند.

دستگیری عاملان کلاهبرداری با سوءاستفاده از نام سامانه ثنا

به گزارش ایسنا، سرهنگ رامین پاشایی در این باره گفت: اعضاء سه باند با فعالیت مجرمانه فیشینگ که با سوء استفاده از نام سامانه ثنا قوه قضائیه اقدام به ارسال پیامک هایی به طعمه های خود با موضوع ثبت شکایت علیه افراد می کردند، شناسایی و با کسب مجوز قضایی دستگیر شدند.

وی با اشاره به شگرد این کلاهبرداران ادامه داد: مجرمان سایبری پس از هدایت فریب خوردگان به صفحات جعلی به منظور اطلاع از موضوع شکواییه، تقاضای واریز وجوهات مختلف عمدتا 10 هزار تومان از افراد متقاضی و فریب خورده می کردند و پس از هدایت هموطنان به درگاه های جعلی بانک و سرقت اطلاعات کارت بانکی آن ها نسبت به برداشت غیر مجاز از حساب افراد اقدام می کردند.

این مقام انتظامی شرح داد: در مواردی هم دیده شده که این مجرمان با ترفند های خاص مشخصات خانوادگی هموطنان مانند نام و نام خانوادگی آنان را هم در متن پیامک های ارسالی درج می کنند که شهروندان نباید به این گونه پیامک ها توجه کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا اضافه نمود: طی یک اقدام فنی و عملیاتی کارشناسان پلیس فتا در کشور، متهمان مورد شناسایی قرار گرفتند و پس از دستگیری ضمن روبرو با ادله جرم به منظور پیگیری سیر مراحل قانونی پرونده شان تحویل مراجع قضائی شدند.

وی بیان داشت: سامانه ثنا قوه قضائیه به منظور ابلاغ شکواییه و ابلاغ های قضائی و تسهیل در امر رسیدگی به امورات دعاوی و قضائی راه اندازی شده است و تمامی ابلاغ های این سامانه دولتی شبیه سایر سامانه ها با شماره های پوششی با نام سامانه ثنا صورت می پذیرد.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با اشاره به اینکه ارسال هر گونه پیامک با نام سامانه ثنا با شماره تلفن های شخصی و اپراتور های مختلف تلفن همراه صرفا شگردی در جهت کلاهبرداری افراد سود جو است، از هموطنان خواست که به این گونه پیامک ها و پیام های ارسالی مشابه توجه نکنند.

سرهنگ پاشایی با بیان اینکه هیچ سازمان یا ارگان دولتی و خصوصی در هنگام ارسال ابلاغ ها به هیچ نام در خواست واریز وجه نقد نمی کند به شهروندان توصیه کرد که در صورت روبرو شدن با هرگونه پیامک ثبت نام و یا ابلاغیه واریز وجه یقین بدانند که این ترفندی برای کلاهبرداری است.

وی گفت: عموم مردم می توانند در صورت روبرو شدن با موارد مشکوک موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www. cyberpolice. ir  گزارش کنند و یا با شماره تلفن 096380 تماس بگیرند.

منبع: فرارو
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1707

به "دستگیری عاملان کلاهبرداری با سوءاستفاده از نام سامانه ثنا" امتیاز دهید

1 کاربر به "دستگیری عاملان کلاهبرداری با سوءاستفاده از نام سامانه ثنا" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری عاملان کلاهبرداری با سوءاستفاده از نام سامانه ثنا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید