کوشش های پشت پرده فیس بوک در حوزه رباتیک ، ورود هوش مصنوعی به دنیای فیزیکی

به گزارش مجله پیامکی، مدتی است که شرکت فیس بوک در حوزه توسعه هوش مصنوعی و فراوری ربات ها فعالیت می نماید، اما این فعالیت ها به شکلی غیر علنی و در قالب طرح های پژوهشی انجام می گردد.

کوشش های پشت پرده فیس بوک در حوزه رباتیک ، ورود هوش مصنوعی به دنیای فیزیکی

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، مدت ها است که شرکت های مختلف حوزه فناوری برای توسعه ربات ها کوشش می نمایند اما شرکت فیس بوک یکی از کم حاشیه ترین شرکت ها در این حوزه است که توجه بسیار اندکی را به سمت خود کشیده است.

شکی نیست که فیس بوک یک شرکت حرفه ای با تکنولوژی پیشرفته است، اما تعداد کمی از مخاطبان این شرکت می دانند که فیس بوک در حوزه فراوری ربات نیز فعالیت می نماید. هدف اصلی شرکت فیس بوک در حوزه هوش مصنوعی توسعه آزمایش هایی برای آنالیز حیطه فعالیت های ربات ها است.

بسیاری از شرکت ها، از جمله گوگل، انویدیا و آمازون، از ربات ها به عنوان یک پلتفرم برای کشف راه های تحقیقاتی نو در هوش مصنوعی استفاده می نمایند. ربات های کنترلگر، به طرق مختلف، پیچیده تر از چالش هایی مانند بازی های ویدئویی عمل می نمایند. درواقع وظایف ثانویه ربات ها شامل مواردی فوق پیشرفته تر است.

آنتونی بردس، مدیر عامل بخش آزمایشگاه تحقیقات هوش مصنوعی شرکت فیس بوک، در این خصوص به خبرگزاری بلومبرگ گفت: موضوع عالی در خصوص ربات ها این است که در زمان واقعی و در دنیای واقعی می توان هوش مصنوعی را سنجید.

این تحقیق گسترده است و فیس بوک اطلاعاتی موجز از پژوهش های خود را در قالب سه مقاله منتشر نموده است. اولین مقاله شامل طراحی یک ربات شش پا است که خود را به نحوی نو راهنمایی می نماید. مورد دوم شامل استفاده از کنجکاوی برای یاری به یادگیری سریع ربات ها است و مورد سوم شامل استفاده از حس لمس برای یاری به رباتهای ساده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 7 دی 1401 بروزرسانی: 7 دی 1401 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 2148

به "کوشش های پشت پرده فیس بوک در حوزه رباتیک ، ورود هوش مصنوعی به دنیای فیزیکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش های پشت پرده فیس بوک در حوزه رباتیک ، ورود هوش مصنوعی به دنیای فیزیکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید