تابسـتان کوتاه است

به گزارش مجله پیامکی، بهانه های شهریوری!روی کاشی های داغ ساعت پنج عصر نشسته ام. سیب کوچک و شیرین را با هسته هایش می جوم و به شهریور فکر می کنم.

تابسـتان کوتاه است

به آفتاب تندش و به درختی که هنوز برگ دارد و باید قدر لحظه های برگ داشتنش را بدانم. به تن سبز رهای درخت روبه روی اتاقم فکر می کنم که گرمش است و برخی برگ هایش زرد و بی حال اند.

شهریور، ماه کتاب های هنوز نخوانده است که باید تندتند بخوانمشان. ماه سنجاقک ها و جلدکردن کتاب ها. شهریور، همین کاشی های گرم است و کلاسی که دارد دیر می گردد. باید بجنبم، چون بهانه های تابستانی، بهانه های خوبی برای دیررسیدن نیستند!

سارا نجفی، 17ساله از سروستان

  • طاووس، بلبل، تابستان

کوله ها را ببندید، پاکت فیلم ها و آلبوم های موسیقی را جمع کنید، رنگ ها و قلم موها را پنهان کنید، بند و بساط میکروسکوپ ها و تلسکوپ ها را بگذارید توی کمد، توپ های فوتبال و والیبال و بسکتبال را بخوابانید...

آخر، دیگر وقت آمدن پاییز است. بوم های نقاشی را بگذارید میان صفحات کتاب های شیمی و ریاضی و رمان های نصفه و کتاب های تمام نشده را رها کنید میان زیست و هندسه و فلسفه، شاید کمی از زهر خشک حرف هایشان را بگیرد...

طاووسِ خوش و رنگ لعاب تابستان پرهایش را بسته و دارد می رود، اما از آوازهای بلبل کوچکی که کنار کتاب ها و خط کش ها و پرگارها به یادگار می گذارد تا آوازهایش زنده نگهمان دارد، غافل نشوید!

نگار مطیع، 16ساله از اهواز

  • دیگر وقتی نمانده

تابستان سریع می گذرد. انگار توی ذاتش است. بیش ترمان برای تابستان کلی برنامه ریزی می کنیم تا کوهی از کارهای ننموده را انجام دهیم. تیرماه به خودمان می گوییم تابستان هنوز آغاز نشده. این همه وقت هست. مرداد که می گردد، به خودمان می گوییم حالا که هوا گرم است. هنوز هم وقت هست. شهریور که می رسد، می گوییم حالا که تابستان تمام شده و باید آماده شویم برای مدرسه ها! ماجرای مسخره ای است، ولی همواره تکرار می گردد. که آدم فکر می نماید تابستان خیلی طولانی است، اما برعکس، فقط باید دنبالش بدوی تا جا نمانی.

حدیث گرجی، 15ساله از تهران

  • خوش مزه ترین بستنی

تابستان عجیبی بود و انگارساعت در المپیک دو شرکت نموده باشد، همراه رؤیاپردازی و نگرانی بود.

آماده خبرنگارجوان شدن بودم که نمی دانم اتفاق می افتد یا نه.

از 14 تا 16سالگی، بازه زمانی مهمی بود که فقط یک بار رخ داد، مثل بستنی ای که با اولین پول توجیبی ات بخری و خوش مزه ترین هم باشد، اما هرچه می گذرد، رنگ خاکستری گرما بیش تر آبش کند.

نرگس خورشیدی،17ساله از خرم آباد

  • انار پاییز

پاییز در راه است؛ فصل خوب عاشق بودن و انتظارکشیدن پشت پنجره های بارانی.

حیف که گیلاسی نیست تا گوشواره ام گردد. در عوض، من به انار دل بسته ام.

پرستو فیضی از همدان

عکس: زهرا خورشیدی از تهران

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 397

به "تابسـتان کوتاه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تابسـتان کوتاه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید