برترین جزایر زیبا و خلوت مدیترانه ای ، بخش دوم

به گزارش مجله پیامکی، جزایری همانند سنتورینی و کاپری، از جمله جزایر بسیار زیبا در دریای مدیترانه به شمار می فرایند اما گردشگران و مسافران زیادی به این جزیرا سفر می نمایند. از همین رو، اگر در پی جزایری ایده آل و در عین حال، نسبتا ناشناخته و خلوت هستید،

برترین جزایر زیبا و خلوت مدیترانه ای ، بخش دوم

در ادامه همراه با ما باشید؛ در این مطلب به معرفی برترین جزایر زیبا و خلوت مدیترانه خواهیم پرداخت.

جزیره بوزکادا، ترکیه

Bozcaada, Turkey

در طی قرن های مختلف، این جزیره تحت تصرف افراد مختلفی شامل فنقی ها، آتنی ها، یونانی ها، ایرانیان، ونیزی ها، بیزانسی ها و عثمانی ها قرار داشته است. امروزه، جزیره بوزکادا متعلق به کشور ترکیه است و مکان بسیار خوبی برای دوری از شلوغی شهر استانبول محسوب می گردد. با این حال، میراث باستانی یونانی ها همچنان در این جزیره پابرجا است و می توان آن را در بخش های تاریخی جزیره مشاهده کرد. این جزیره با ساختمان های سفید رنگ، خیابان های سنگ فرش و مغازه های سنتی، بندی تاریخی محسوب می گردد که گردشگران و مسافران می توانند در آن لذت کافی را ببرند. به ندرت پیش می آید که این جزیره شلوغ باشد. از همین رو، به راحتی می توان در درون این جزیره به گردش پرداخت و از آن لذت برد.

جزیره سولتا، کرواسی

Šolta, Croatia

با یک کشتی در عرض نیم ساعت می توان از شهر شلوغ اسپلیت به این جزیره ساکت و دورافتاده رسید. حتی از شهر اسپلیت می توان این جزیره را مشاهده کرد. اغلب افراد چندان علاقه ای به این جزیره ندارند اما باید گفت که بسیار زیبا و تماشایی هستند. جزیره سولتا در کشور کرواسی واقع شده است و دارای خلیج های درخشان و وحشی بسیاری است که با قایق یا پیاده می توان به مکان های مختلف آن سفر کرد. این جزیره بیشتر برای روغن زیتون و عسل خود معروفیت یافته است. خلیج ترنکوئیل زاگلاو و تاتینجا، دو خلیج بسیار عالی در این جزیره محسوب می شوند. روستای سنگی گروهوت، مرکز اداری این جزیره به شمار می رود و یک زندگی سنتی را به زیبایی هر چه تمام تر به نمایش گذاشته است.

جزیره فولگاندروس، یونان

Folegandros, Greece

جزیره فولگاندروس، سی و دو کیلومتر مربع جزیره صخره ای است که در سایکلادز قرار گرفته است. هیچ جهت دریایی یا هوایی مستقیم به این جزیره وجود ندارد. در این جزیره، گردشگران و مسافران می توانند حس یک زندگی سنتی در جزیره ای یونانی را بدست بیاورند. شهر باستانی و سفید رنگ چورا در این جزیره، در مکان دراماتیکی روی صخره واقع شده است. در این شهر است که شما برترین مکان ها برای اقامت را پیدا خواهید کرد. خیابان ها و میدان های کوچک این شهر در شب بسیار سرزنده و تماشایی هستند.

جزیره لاستوو، کرواسی

Lastovo, Croatia

جزیره لاستوو، همچون دنیایی کاملا جدا از بعضی از مشهورترین جزایر کشور کراوسی است. این جزیره، ناهموار، پر از جنگل و دور افتاده است. این جزیره به مدت پنجاه سال به عنوان پایگاهی نظامی مورد استفاده قرار داشته و به روی عموم مردم بسته بوده است. همین، علت دست نخورده بودن آن است. امروزه، جمعیت کوچکی در آن زندگی می نمایند. گردشگران و مسافران می توانند در درون جنگل های این جزیره قدم بزنند یا در خلیج های آن شنا نمایند. پیرامون این جزیره، بیش از چهل جزیره کوچک قرار دارند که می توانید از آن ها بازدید کنید. با وجود جمعیت بسیار کمش، این جزیره دارای چهل و شش کلیسای کوچک است که در سرتاسر نقاط جزیره و جزایر کوچک آن پراکنده شده اند. از جمله روستاهای این جزیره می توان به روستاهای لاستوو، زاکلوپاتیکا و اوبلی اشاره نمود. خانه ها در این مکان، دارای طراحی قرن هفدهم و هیجدهمی هستند و خانواده ها نیز رسوم و آئینی سنتی دارند.

جزیره کاسترلوریزو، یونان

Kastellorizo, Greece

جزیره کاسترلوریزو، کوچک ترین جزیره در دودیکینز به شمار می رود که یکی از زیباترین جزایر آن نیز محسوب می گردد. این جزیره دارای بندری با خانه های رنگارنگ است که در کنار خلیجی درخشان و با آب هایی شفاف قرار گرفته است. این جزیره، دورترین جزیره مسکونی یونانی به شمار می رود که نزدیک به جنوب کشور ترکیه است. این جزیره در دوران باستان به نام مجسیتی شناخته می شده و فرهنگی ترکیبی از یونانی و ترکیه ای دارد. در این جزیره، عمارت های بسیار بزرگ و زیبایی وجود دارند که می توانند شما را به وجد بیاورند. در رستوران های محلی جزیره نیز می توانید از خوارکی های دریایی آن لذت ببرید. در جنوب شرقی ساحل این جزیره، غاری به نام بلو وجود دارد که حتما باید از آن تماشا کنید.

مجمع الجزایر مادالنا، ایتالیا

The Maddalena archipelago, Italy

در میان ساردینیا و کورس، هفت جزیره جنگلی و ناهموار و پنجاه و پنج جزیره کوچک قرار گرفته اند که به عنوان پارک ملی مجمع الجزایر مادالنا شناخته می شوند. این جزایر واقع زیبا و درخشان هستند. آب های پیرامون این جزایر، آرام و سواحل آن شنی و زیبا هستند. این مکان، از جمله خلوت ترین مکان ها به شمار می رود که در تماشا آن نباید شک کنید. در جزیره اصلی، بندر تاریخی آن، بسیار سرزنده و مکانی مجذوب کننده به شمار می رود که می توان در رستوران ها و بارهای آن از غذاهای مختلف لذت برد. با این حال، برجسته ترین نقاط گردشگری این مجمع الجزایر، تالاب های فیروزه ای رنگ آن است که مکان ایده آلی برای گذراندن تعطیلات و اوقات فراغت به شمار می رود.

منبع: فوت و فن
انتشار: 22 مرداد 1401 بروزرسانی: 22 مرداد 1401 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 2085

به "برترین جزایر زیبا و خلوت مدیترانه ای ، بخش دوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین جزایر زیبا و خلوت مدیترانه ای ، بخش دوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید