بزرگ ترین حمله محروم سازی از سرویس تاریخ گوگل

به گزارش مجله پیامکی، دیجیاتو نوشت: حمله محروم سازی از سرویس یا به اختصار DDoS در مقایسه با سایر حملات سایبری احتمالاً کمترین مقدار پیچیدگی را دارد اما می تواند صدمات واقعی به همراه داشته باشد. حالا گوگل و سایر شرکت های ارائه دهنده خدمات ابری برتر مانند آمازون در حال گزارش بزرگ ترین حملات DDoS خود در تاریخ هستند.

بزرگ ترین حمله محروم سازی از سرویس تاریخ گوگل

سکوی ابری گوگل در گزارشی بزرگترین حمله DDoS خود در تاریخ را اعلام نموده که در آگوست گذشته اتفاق افتاده است. طبق شرحات گوگل، غول موتور جستجو در این حمله با 398 میلیون درخواست در ثانیه (RPS) روبرو شده که از این نظر بی سابقه است. گوگل درباره بزرگی این حمله شرح می دهد که سکوی ابری آن ها فقط در عرض دو دقیقه با RPS بیشتری نسبت به تمام RPSهای ثبت شده ویکی پدیا در ماه سپتامبر امسال مورد حمله قرار گرفته است.

گوگل بعلاوه شرح می دهد که این حمله 7.5 برابر از تمام حملات DDoS ثبت شده قبلی بزرگ تر بوده است و در آن از تکنیک نو بازنشانی سریع استفاده شده است. نکته قابل توجه اینکه بزرگ ترین حمله DDoS ثبت شده در سال 2022 فقط 46 میلیون RPS داشته است.

علاوه بر گوگل، Cloudflare و خدمات وب آمازون (AWS) نیز حملات مشابهی را گزارش نموده اند. کلاودفلر که یک شبکه تحویل ابری پیشرو است یک حمله با 201 میلیون RPS را خنثی نموده است و AWS که بزرگ ترین ارائه دهنده خدمات ابری دنیا محسوب می گردد، حمله ای با 155 میلیون RPS را متوقف نموده است.

به گفته گوگل، این حملات DDoS از اواخر آگوست شروع شده و همچنان ادامه دارد و به طور خاص ارائه دهندگان زیرساخت های ابری را هدف قرار داده است. با وجود مقیاس و شدت بسیار بزرگ این حملات، سرویس های ارائه دهنده خدمات ابری پیروز شده اند تا به طور مؤثر با این حملات مقابله نمایند و خدمات خود را بدون وقفه به مشتریان ارائه نمایند. مایکروسافت نیز بدون اشاره کردن به آمار خاصی اعلام نموده که زیرساخت های ابری اش مورد حملات DDoS قرار گرفته است.

در پی این حملات، شرکت ها یک برنامه واکنش بین صنعتی را سازمان داده اند و استراتژی های اطلاعاتی و کاهش خطر خود را با سایر ارائه دهندگان خدمات ابری و مسئولین نگهداری نرم افزار به اشتراک گذاشته اند.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 مهر 1402 بروزرسانی: 19 مهر 1402 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 2260

به "بزرگ ترین حمله محروم سازی از سرویس تاریخ گوگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگ ترین حمله محروم سازی از سرویس تاریخ گوگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید