بزرگترین گاف ها در تاریخ اهدای جوایز اسکار کدامند؟

به گزارش مجله پیامکی، جوایز آموزشگاه اسکار بزرگترین و مهمترین مراسم سینمایی در دنیا است؛ اما همواره همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود.

بزرگترین گاف ها در تاریخ اهدای جوایز اسکار کدامند؟

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، در هر برنامه ای که به صورت زنده برگزار می گردد، احتمال روی دادن یک حادثه بد و یا یک اشتباه وجود دارد که گاه باعث به یاد ماندن آن ها برای مدت طولانی می گردد.

اسکار که هر سال توسط آموزشگاه علوم و هنر های سینما برگزار می گردد، شاید مهمترین رویداد مربوط به سینما باشد. این مراسم ها هم با وجود برنامه ریزی طولانی مدت باز گرفتار گاف ها و اتفاقات پیش بینی نشده می شوند.

یکی از جدیدترین اتفاقاتی که در این آموزشگاه اتفاق افتاده بود، مربوط به اسکار سال 2017 است که برنده جایزه اصلی به اشتباه اعلام شد. در ادامه با وجود اشتباهات و حوادث زیادی که وجود داشته است، چند مورد از برجسته ترین خطاها را مرور می کنیم:

عجله خانم بازیگر برای دریافت جایزه

در بیستمین دوره جوایز اسکار در سال 1948، روسالیند به نظر از اینکه جایزه اسکار بهترین بازیگر را برای فیلم عزا برازنده الکترا است می برد مطمئن بود. بعد از دوبار عدم موفقیت در دریافت جایزه او به قدری مطمئن بود که پیش از اعلام رسمی بلند شد تا جایزه اش را دریافت کند، که البته جایزه به لرتا یونگ برای فیلم دختر کشاوز رسید!

گذاشتن تصویر شخص زنده در بخش درگذشتگان اسکار

در اسکار سال 2017 که بزرگترین گاف اسکار اتفاق افتاده بود، شاهد یک اشتباه دیگر نیز بودیم که کمتر مورد توجه واقع شد. در آن سال بخش ویژه ای برای تجلیل از درگذشتگان سینما برگزار گردید که به جای عس جنت پترسون، طراح لباس معروف، تصویر دوست او جین چپمن گذاشته شده بود که البته تهیه کننده فیلم است.

زمین خوردن جنیفر لارنس

جنیفر لارنس در سال 2013 زمانی که برای دریافت جایزه خود به سمت صحنه می رفت، روی پله ها به زمین خورد. البته این اتفاق آخرین بار نبود و او سال آینده باز هم در فرش قرمز این جوایز به زمین خورد. در آن موقع به شوخی به وی گفته می شد که زمین خوردن در اسکار را به یک سنت برای خود تبدیل نموده است!

تلفظ اشتباه برنده توسط جان تراولتا

جان تراولتا در مراسم اسکار سال 2014 نام ایدینا منزل را ادله دازیم صدا کرد. در مراسم های اسکار بعد نیز دوباره این گاف تراولتا مورد شوخی نهاده شد. یکی از مجریان اسکار در هنگام معرفی بندیکت کامبربچ گفت: بندیکت کامبربچ نه تنها یکی از مشهورترین نام ها در صنعت نمایش و فیلم است؛ بلکه صدایی است که زمانی که از تراولتا درخواست می کنید بن افلک را تلفظ کند می شنوید.

اشتباه در اعلام برنده بهترین فیلم

در جوایز سال 2017 که جدیدترین و شاید بدترین گاف آموزشگاه اسکار باشد، فیلم سینمایی لالالند به صورت اشتباه به جای مهتاب برنده اسکار بهترین فیلم اعلام شد. این فیلم جایزه گلدن گلوب را هم برده بود و تعجبی نداشت که اسکار را هم تصاحب کند، اما بعد از مدتی اعلام شد که اشتباهی اتفاق افتاده و این جایزه به فیلم مهتاب تعلق دارد. مجری آن سال مراسم اسکار بعد از این مراسم گفت: می دانم که خرابکاری کردم و قول می دهم هیچ وقت باز نگردم. البته او اجرای اسکار سال بعد را هم بر عهده گرفت!

برنده کردن کسی که اصلا نامزد دریافت جایزه نبود

در اسکار سال 1964، سامی دیویس جونیور اجرای اسکار را بر عهده داشت و کسی را در بخش موسیقی برنده خاطرنشان کرد که اصلا نامزد اسکار نشده بود! او اعلام می نماید که جان ادیسون جایزه را دریافت نموده است، اما او اصلا در میان نامزد ها نبود. بعد از مدتی می گوید که پاکت اشتباه را به وی داده اند و فوراً این اشتباه را اصلاح می نماید. در نهایت جایزه به آندرو پروین رسید.

جایزه به فرانک اشتباهی

در اسکار سال 1933، در بخش بهترین کارگردانی دو نفر با نام فرانک حضور داشتند. یکی فرانک کاپرا برای فیلم خانمی برای یک روز و فرانک لیود برای فیلم سواران. مجریان آموزشگاه گفتند: بیا فرانک، جایزه ات را بگیر. فران کاپرا برای دریافت جایزه می رود، اما برنده واقعی فرانک لیود بود.

سخنرانی خود پسندانه

اگر نام منفورترین بازیگران هالیوودی برایتان جالب باشد، احتمالا به نام آن هاتوی برخورده اید. سخنرانی او در سال 2013 و همچنین اجرای نامناسب او در اسکار بسیار مورد انتقاد گرفت و باعث افزایش نفرت از این بازیگر شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 757

به "بزرگترین گاف ها در تاریخ اهدای جوایز اسکار کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین گاف ها در تاریخ اهدای جوایز اسکار کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید