بازگشایی ایستگاه مترو شهید علیخانی بعد از وقایع آبان 98

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت:در اغتشاشات اخیر حدود 15 میلیارد تومان خسارت به مترو اصفهان وارد شد که در این بین ایستگاه شهید علیخانی آسیب جدی دید و در حال حاضر از مدار خارج شده است، با اقدامات اجرا شده قرار است این هفته ایستگاه شهید علیخانی پس از تعمیرات بازگشایی گردد.

بازگشایی ایستگاه مترو شهید علیخانی بعد از وقایع آبان 98

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، صلواتی، معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری اصفهان گفت:در اغتشاشات اخیر حدود 30 دستگاه اتوبوس شهری اسیب صد درصدی دید و به طور کامل از مدار اتوبوسرانی خارج شد.

او توضیح داد: 70 دستگاه اتوبوس دیگر اسیب جدی دید وقرار است پس از بازسازی تا سرانجام این ماه دوباره به ناوگان اتوبوسرانی بازگردند، در مجموع 70 میلیارد تومان ضرر به ناوگان اتوبوسرانی شهر اصفهان وارد شد.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری افزود: شهرداری در کوشش است تا با توجه به گرانی بنزین و استفاده بیشتر مردم از وسایل حمل و نقل عمومی، با اختصاص 200 میلیارد تومان اوراق برای خرید 80 تا 100 دستگاه جدید اتوبوس تند رو، دو خط سامانه تند رو اتوبوس (BRT) را به خطوط اتوبوسرانی اضافه کند تا تراکم جمعیت در خطوط اتوبوس کمتر گردد.

صلواتی در مورد مترو اصفهان هم گفت: در اغتشاشات اخیر حدود 15 میلیارد تومان خسارت به مترو اصفهان وارد شد که در این بین ایستگاه شهید علیخانی آسیب جدی دید و در حال حاضر از مدار خارج شده است، با اقدامات صورت گرفته قرار است این هفته ایستگاه شهید علیخانی پس از تعمیرات بازگشایی گردد.

او ادامه داد: تا سرانجام سال جاری 2 رام جدید شامل 10 واگن به مدار مترو اصفهان اضافه می گردد که امید است با این کار سر فاصله بین ایستگاه ها 8 تا 10 دقیقه کاهش پیدا کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 دی 1398 بروزرسانی: 25 دی 1398 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 567

به "بازگشایی ایستگاه مترو شهید علیخانی بعد از وقایع آبان 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی ایستگاه مترو شهید علیخانی بعد از وقایع آبان 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید