اوضاع وخیم مهاجران بازداشتی در عربستان سعودی

به گزارش مجله پیامکی، به گزارش خبرنگاران به نقل از القدس العربی، روزنامه گاردین در گزارشی نوشت: اوضاع بازداشت شدگان در مرکز الشمیسی واقع در جهت میان جده و مکه بسیار وخیم است.

اوضاع وخیم مهاجران بازداشتی در عربستان سعودی

بر اساس این گزارش، در این مرکز، کارگرانی که به صورت غیر قانونی درعربستان به سر می برند، نگهداری می شوند تا به کشورهای خود فرستاده شوند اما شرایط نگهداری آنها بسیار نامناسب است.

ابراهیم الصومالی 40 ساله که در نخستین هفته کاری اش در بازار جده بازداشت و به این مرکز منتقل شده است، گفت: با ما مانند حیوانات رفتار می نمایند. روی زمین بدون فرش می خوابیم و از آب دستشویی می نوشیم. کسانی که پول ندارند باید آب کثیف بخورند.

مسئولان سعودی این کارگران را که بدون ویزا به عربستان سفر نموده اند بازداشت نموده و به بازداشتگاه الشمیسی منتقل می نمایند. صِرف بازداشت این افراد، مسأله نیست اما شرایط نگهداری آنها و نحوه رفتار با آنها بسیار مورد انتقاد قرار گرفته است.

به محض آنکه این افراد به بازداشتگاه الشمیسی منتقل می شوند گوشی های تلفن همراه آنها مصادره می گردد تا نتوانند اطلاعاتی از نحوه اقامت خود به بیرون بدهند.

گسترش ویروس کرونا نیز یک مشکل دیگر بر مسائل ساکنان این بازداشتگاه اضافه نموده است چرا که شرایط بهداشتی در آن بسیار وخیم بوده و افراد مریض از افراد سالم جدا نگهداری نمی شوند.

بعضی از این اشخاص به صورت روزانه حالت تهوع و دل دردهای مزمن دارند اما کسی به آنها اهمیت نمی دهد.

در عربستان سعودی، افرادی که بازداشت می شوند نه مدت بازداشت خود را می دانند و نه اتهامات وارده را. آدام کوگل معاون مدیر بخش خاورمیانه در دیده بان حقوق بشر گفت که نبود بهداشت و شکنجه در مراکز بازداشت مهاجران غیر قانونی در عربستان بیداد می نماید.

همچنین تعدادی از این مهاجران اعلام نموده اند که پلیس عربستان در زمان بازداشت از آنها رشوه خواسته است. تعدادی از این مهاجران، شهروندان سومالی هستند که از ترس حملات تروریستی در این کشور به عربستان رفته اند اما تحت شرایط بسیار وخیم تری قرار دارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1109

به "اوضاع وخیم مهاجران بازداشتی در عربستان سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوضاع وخیم مهاجران بازداشتی در عربستان سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید