کنسرت در تخت جمشید مجوز می گیرد؟ همایون شجریان تا به امروز واکنشی نداشته است

به گزارش مجله پیامکی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس درباره اجرای کنسرت همایون شجریان در تخت جمشید ابراز بی اطلاعی کرد و گفت: هنوز ابلاغیه و مجوزی به استان فارس نرسیده است.

کنسرت در تخت جمشید مجوز می گیرد؟ همایون شجریان تا به امروز واکنشی نداشته است

به گزارش خبرنگاران، سیدموید محسن نژاد درباره خبر منتشر شده در ارتباط با اجرای کنسرت همایون شجریان در میراث جهانی تخت جمشید، اظهار کرد: نسبت به این موضوع کلا بی اطلاع هستم. از طرفی، افرادی که تمایل دارند در محوطه ها و بناهای تاریخی در سطح استان ها برنامه فرهنگی اجرا نمایند، ملزم هستند از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجوز دریافت نمایند.

  • خبر خوش برای دوستداران شجریان؛ همایون در میراث جهانی تخت جمشید می خواند

وی اضافه کرد: تا کنون مجوز و یا ابلاغیه ای درباره اجرای کنسرت در تخت جمشید از جانب وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استان فارس نرسیده است.

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فعلا مجوزی برای اجرای کنسرت همایون شجریان در میراث جهانی تخت جمشید صادر ننموده است، اما بحث آن در بعضی رسانه ها با این مضمون که استان فارس و مجموعه تاریخی تخت جمشید از نخستین انتخاب های همایون شجریان برای اجرای برنامه در سال آینده است و برنامه ریزی برای دریافت مجوزها شروع شده، مطرح شده است. همایون شجریان نیز در تایید و یا رد انتخاب تخت جمشید به عنوان محل برگزاری کنسرت، تا کنون اظهارنظری نداشته است.

جلال رشیدی کوچی نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس ـ اما در این باره اظهار نموده است: با توجه به مکاتبات و تعاملات صورت گرفته با سازمان های مرتبط، این موضوع در دست پیگیری جدی است و در زمان پیشنهادی، میراث جهانی تخت جمشید میزبان همایون شجریان و علاقه مندان خواهد بود.

اجرای کنسرت و پروژه های فیلم سازی در محوطه ها و بناهای تاریخی، به علت آسیبی که وارد می نمایند، همیشه محل بحث و اعتراض فعالان و دوستداران میراث فرهنگی بوده است. از همین رو، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که مسؤولیت حفاظت و نگهداری میراث تاریخی را به عهده دارد، در سال 1398 در پی تکرار خسارت هایی که به بعضی از این بناها در جریان اجرای پروژه های فرهنگی وارد شد، ضوابطی را تنظیم کرد تا تحت شرایطی خاص، مجوز اجرای برنامه در اماکن فرهنگی را صادر کند. هرچند در این سال ها به رغم وجود چنین دستورالعمل و ضوابطی، بعضی اماکن تاریخی با شرایط ابهام آمیزی در اختیار بعضی فیلم سازان قرار گرفته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 شهریور 1401 بروزرسانی: 11 شهریور 1401 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 2095

به "کنسرت در تخت جمشید مجوز می گیرد؟ همایون شجریان تا به امروز واکنشی نداشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنسرت در تخت جمشید مجوز می گیرد؟ همایون شجریان تا به امروز واکنشی نداشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید