کشف 39 کهکشان ناشناخته در دنیا

به گزارش مجله پیامکی به نقل از دیلی میل، دانشمندان گنجینه ای از کهکشان های باستانی عظیم و ناشناخته را کشف نموده اند. این نخستین باری است که چنین کشفی با این تعداد کهکشان اجرا شده است.

کشف 39 کهکشان ناشناخته در دنیا

این تحقیق در نشریه نیچر منتشر شده است. طبق اطلاعات موجود دانشمندان 39 کهکشان کشف نموده اند که از طریق سیاهچاله های بزرگ و ماده تاریک به یکدیگر متصل هستند.

تائو وانگ از دانشگاه توکیو در این باره می گوید: این نخستین باری است که چنین تعدادی از کهکشان ها رصد شده است. قبلا این کهکشان ها برای ما ناشناخته بودند.

نور 39 کهکشان تازه کشف شده از طریق ترکیبی از رصدخانه های مختلف در سراسر دنیا ردیابی شده است. پروفسور کوتارو کوهنو در این باره می گوید: این کهکشان ها بسیار کم نور هستند و طول موج نور آنها نیز بسیار بلند است. آنها برای چشمان انسان و حتی تلسکوپ هابل غیرقابل رصد بوده است. یکی دیگر از دلایل قابل رصد نبودن این کهکشان ها وجود انبوهی از گرد و غبار در اطراف آنها است.

بنابراین دانشمندان از مجموعه تلسکوپ های ALMA در صحرای آتاکاما استفاده کردند که برای رصد چنین اشیای آسمانی ایده آل هستند.

این نخستین بار است که چنین جمعیت بزرگی از کهکشان های بسیار بزرگ کشف شده اند که در 2 میلیارد سال اولیه عمر 13.7 میلیارد ساله دنیا به وجود آمده اند، تایید شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 243

به "کشف 39 کهکشان ناشناخته در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 39 کهکشان ناشناخته در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید