عکس ، زیبایی خیره کننده هفت خواهر آسمانی

به گزارش مجله پیامکی، دیجیاتو نوشت: خوشه پروین (The Pleiades) را می توان معروف ترین خوشه ستاره ای در آسمان شب دانست.

عکس ، زیبایی خیره کننده هفت خواهر آسمانی

کسانی که خوشه ستاره ای پروین را برای اولین بار در تاریخ ثبت کردند، احتمالا حتی نمی توانستند حدس بزنند که روزی این خوشه ستاره ای زیبا را با این وضوح و شفافیت مشاهده خواهیم کرد.

خوشه پروین (The Pleiades) را می توان معروف ترین خوشه ستاره ای در آسمان شب دانست که حتی از شهری با آلودگی نوری بالا با چشم غیرمسلح قابل مشاهده است.

بیشتر بخوانید:

  • تصاویر | ماشین مخصوص آن ها که بنز معمولی را نمی پسندند

  • عکس | خواننده زن غیرعادی با توانایی فرا انسانی

خوشه پروین منطقه ای از آسمان را چند برابر میزان ماه کامل پوشش می دهد. این خوشه با نام های هفت خواهر و M45 نیز شناخته می گردد، در فاصله 400 سال نوری و به سمت صورت فلکی ثور (گاو) قرار گرفته است.

با نوردهی طولانی از یک مکان تاریک، ابر غبار اطراف خوشه ستاره ای آشکار می گردد. در تصویر امروز ناسا، عکس با نوردهی 11 ساعته از رصدخانه سایدینگ اسپرینگ استرالیا (Siding Spring Observatory) گرفته شده است.

یک افسانه درباره خوشه پروین با چاشنی مدرن رایج است که می گوید یکی از ستارگان درخشان تر، از زمان نامگذاری خوشه محو شده و تنها شش خواهر با چشم غیرمسلح قابل مشاهده به جای مانده است. با این حال تعداد واقعی ستارگان قابل مشاهده، بسته به تاریکی آسمان اطراف و وضوح دید ناظر، ممکن است بیشتر یا کمتر از هفت باشد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 آذر 1401 بروزرسانی: 15 آذر 1401 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 2137

به "عکس ، زیبایی خیره کننده هفت خواهر آسمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، زیبایی خیره کننده هفت خواهر آسمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید