راه اندازی شبکه اجتماعی ویژه آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از فراوری و طراحی شبکه اجتماعی ویژه آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی اطلاع داد و گفت: طرح آموزش حضوری آموزش دهندگان را در دست اجرا داریم و امید است تا خاتمه سال آموزش مدرسین ملی به اتمام برسد و از ابتدای سال آتی هر فصل یک کارگاه برگزار گردد.

راه اندازی شبکه اجتماعی ویژه آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی

علی باقرزاده در گفت وگو با خبرنگاران، درباره شیوه های جدید آموزش و بازآموزی آموزشیاران در نهضت سوادآموزی اظهار کرد: در حال خروج از روند استفاده از وب و حرکت به سمت شبکه های اجتماعی هستیم. شبکه اجتماعی که در دست فراوری داریم دارای سه بخش اصلی یادگیری و تجارب یادگیری، ارزشیابی و شرکت در آزمون ها است.

وی اضافه کرد: در این شبکه اجتماعی آموزش دهندگان تجارب خوب و مفید تدریس خود را در قالب عکس و ویدئو به اشتراک می گذارند تا دیگران نقد و آنالیز نمایند و نظر بدهند. در این میان بهترین تدریس ها و فراوری محتواهای اجرا شده انتخاب می شوند و جوایزی به آنها تعلق می گیرد. این کار به کارشناسان ما نیز یاری می نماید تا بتوانند در این تعاملات ایرادات کتاب ها را احصاء و اصلاح نمایند. دانستن اینکه سوادآموزان با کدام بخش از کتاب ارتباط برقرار نمی نمایند، کدام تصاویر جذابیت ندارند و چه دروسی مورد استقبال قرار می گیرند، بسیار مهم است.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه در این شبکه اجتماعی ارزشیابی و برگزاری آزمون نیز انجام می گردد گفت: بخش آزمون های آزمایشی استخدامی و آزمون های مربوط به این دوره ها نیز در این اپلیکیشن قرار می گیرد، البته این شبکه اجتماعی باید به گونه ای باشد که هویت افراد معین باشد و فقط آموزش دهنده هایی که با ما کار می نمایند آنجا حضور داشته باشند.

باقرزاده ادامه داد: پرونده پرسنلی و سوابق آموزش دهندگان نیز از این طریق در دسترس و قابل رصد خواهد بود.

وی با بیان اینکه کار دیگری را نیز برای آموزش دهندگان آغاز نموده ایم مطرح کرد: آموزش های حضوری به آموزش دهندگان از چند روز گذشته آغاز شده است. بازخوردهایی از همکاران دریافت نموده ایم که نشان می دهد علیرغم مفید بودن فیلم ها و آموزش های مجازی، استقبال و تمایل برای دوره های حضوری و رو در رو بیشتر است. مجوزی از آموزش و پرورش برای تربیت 100 تا 115 مدرس ملی دریافت نموده ایم که حدود 1500 تا 2000 مدرس استانی را تربیت می نمایند و در هر فصل حداقل یک کارگاه آموزشی برای آموزش دهندگان در استان ها برگزار می گردد.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به اینکه قصد داریم آموزش موبایلی را رواج دهیم گفت: منابع لازم پیش بینی شده و امید است تا سرانجام سال آموزش مدرسان ملی به اتمام برسد و از ابتدای سال آتی هر فصل یک کارگاه برگزار گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "راه اندازی شبکه اجتماعی ویژه آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی شبکه اجتماعی ویژه آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید