142 هسته فناور در مراکز رشد و پارک علم و فناوری بوشهر مستقر هستند خبرنگاران

به گزارش مجله پیامکی، سرپرست پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر گفت: در مجموعه مراکز رشد و پارک علم و فناوری استان بوشهر، 142 هسته فناور (شرکت) مستقر شدند که حدود 30 مورد از آن ها در حال حاضر دانش بنیان هستند.

142 هسته فناور در مراکز رشد و پارک علم و فناوری بوشهر مستقر هستند خبرنگاران

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزارى دانشجو، پارک های علم و فناوری با هدف کلی توسعه فناوری و کسب و کار های دانش محور تشکیل شدند و سال هاست که دانشجویان، فارغ التحصیلان و صاحبان ایده با مراجعه به این مراکز و ارائه ایده فناورانه و نوآورانه خود، اقدام به پرورش این طرح ها می نمایند و شرکت دانش بنیان تشکیل می دهند.

در استان بوشهر همچون سایر استان های کشور، پارک علم و فناوری در زمینه پذیرش و پرورش ایده های فناورانه و نوآورانه عملکرد خوبی داشته و واحد های فناور بسیاری در خود جای داده است.

حسن حبیبی، سرپرست پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر در این باره گفت: پارک های علم و فناوری، مراکز و یا سازمان هایی هستند که وظیفه آنان، ایجاد بستر برای نخبگان و صاحبان ایده است.

حبیبى اضافه کرد: ایده هاى ارائه شده به پارک ها باید دارای چند ویژگی از قبیل نوآوری، فناوری، قابلیت تبدیل شدن به ثروت باشند. به طور معمول، افرادی برای فعالیت در قالب واحد فناور وارد پارک ها می شوند که صاحبان ایده هستند و بعد از ورود به پارک، با همراهی مشاوران و کارشناسان آغاز به پرورش ایده مربوطه می نمایند و سعی دارند آن ایده را به مرحله تجاری سازی و ورود به بازار های داخلی و خارجی برسانند.

سرپرست پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر ابراز کرد: واحد های فناور مستقر در پارک ها، همیشه از تسهیلات ویژه اى برخوردار مى شوند و این تسهیلات به صورت بدون سود به آنان ارائه می گردد که در پارک علم و فناوری خلیج فارس هم این مهم محقق شده است. علاوه بر آن، صاحبان ایده با عضویت در پارک، مشاوره هایى براى راهنمایی به سمت تجاری سازی محصول و تبدیل شدن به شرکت دانش بنیان دریافت مى نمایند.

وى اعلام کرد: در مجموعه مراکز رشد و پارک علم و فناوری استان بوشهر، 142 هسته فناور (شرکت) مستقر هستند که در مراکز رشد شهرستان هاى دشتستان، کنگان، دشتی، بوشهر و گناوه فعالیت دارند. البته در منطقه عسلویه هم قرار است مرکز رشدى براى فعالیت در حوزه نفت و گاز ایجاد گردد و هسته هاى فناور مربوطه در آنجا مستقر شوند. ناگفته نماند که حدود 30 مورد از هسته هاى فناور مذکور (شرکت ها) در حال حاضر دانش بنیان هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1526

به "142 هسته فناور در مراکز رشد و پارک علم و فناوری بوشهر مستقر هستند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "142 هسته فناور در مراکز رشد و پارک علم و فناوری بوشهر مستقر هستند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید