یاری هزینه تحصیلی دانشجویان متاهل افزایش یافت خبرنگاران

به گزارش مجله پیامکی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان از افزایش یاری هزینه (تحصیلی) دانشجویان متأهل اطلاع داد و گفت: این یاری هزینه یک و نیم برابر یاری هزینه دانشجویان مجرد است.

یاری هزینه تحصیلی دانشجویان متاهل افزایش یافت خبرنگاران

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، ناصر مطیعی در خصوص یاری هزینه دانشجویان متاهل گفت: در حال حاضر یاری هزینه دانشجویان متأهل در قالب طرح یاری هزینه تحصیلی دانشجویان متأهل هر نیمسال یک و نیم تا دو میلیون تومان پرداخت می گردد.

وی ادامه داد: این یاری هزینه یک و نیم برابر یاری هزینه دانشجویان مجرد است که طبق مصوبه هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان افزایش یافته و به دانشجویان متأهل پرداخت می گردد.

بر اساس این گزارش، یکی از مصوباتی که توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب و ابلاغ شده، حمایت از دانشجویان دکتری است، منصور کبگانیان، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اخیراً در این خصوص گفت: حمایت ویژه از دانشجویان دکتری مصوب و ابلاغ شده است و من دوباره به این بهانه اعلام می کنم این، یاری یا احیاناً حقوق کارمندی نیست بلکه حق آنها است.

وی ادامه داد: دانشجویان دکتری ما نخبگانی هستند که کار پژوهشی آموزشی حتی اجرایی در دانشگاه ها و آزمایشگاه های تحقیقاتی می نمایند، برای همین وظیفه نظام است که از آنها حمایت کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه حمایت از دانشجویان دکتری، حمایت از علم کشور است، یادآور شد: ما شاهد هستیم که این دانشجویان در سنی هستند که اکثراً ازدواج نموده و دارای فرزند هستند و باید استقلال اقتصادی داشته باشند و وظیفه وزارتخانه ها و دستگاه های علمی کشور حمایت از آنان است.

قائم مقام ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: چون موضوع حمایت از دانشجویان دکتری را مصوب و ابلاغ نموده ایم آن را رها نمی کنیم و مرتب در شورای عالی انقلاب فرهنگی پیگیر آن هستیم گزارشی در این خصوص جمع آوری نموده ایم البته وزارتخانه ها زحماتی کشیده اند وام هایی برای این دانشجویان ایجاد نموده اند ولی حرف ما فقط وام نیست.

وی توضیح داد: دانشجویان دکتری کار پژوهشی و آموزشی در دانشگاه ها انجام می دهند و کسب درآمد از انجام پژوهش های دانشجویان دکتری حق طبیعی آنهاست و حق مشخصی دارند که در همه جای جهان وجود دارد. منابع آن نیز اگرچه توسط وزارتخانه ها و دستگاه های علمی کشور عنوان می گردد که وجود ندارد، اما احساس می کنیم به صورت پراکنده در کشور وجود دارد که نیازمند ساماندهی است و ما نیز در این خصوص یاری می کنیم و با سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز باید همکاری گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1500

به "یاری هزینه تحصیلی دانشجویان متاهل افزایش یافت خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاری هزینه تحصیلی دانشجویان متاهل افزایش یافت خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید