پیشنهاد مردم درباره یارانه؛ مبلغ یارانه نقدی چقدر باید باشد؟

به گزارش مجله پیامکی، تجارت نیوز نوشت: اگر شورای نگهبان مصوبه پرداخت یارانه خرید کالا را تایید کند، دولت باید از این ماه سه یارانه پرداخت کند. مردم، اما از مبالغ پرداختی یارانه ها ناراضی هستند و می گویند که گرانی چندین برابر است بنابراین دولت نیز باید مبلغ یارانه ها را زیاد کند. یارانه چقدر باید باشد؟

پیشنهاد مردم درباره یارانه؛ مبلغ یارانه نقدی چقدر باید باشد؟

در ابتدای هفته ای که گذشت دوازدهمین مرحله یارانه معیشتی به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. در روز 20 آبان ماه نیز یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی واریز خواهد شد.

در 40 روز اخیر مجلس طرح پرداخت یارانه خرید کالا های اساسی به 60 میلیون نفر از جمعیت کشور را رسانه ای کرده. این طرح در هفته اول آبان ماه نیز تصویب نهایی شد. در حال حاضر شورای نگهبان باید درباره این طرح نظر دهد و در صورت تایید برای اجرا به دولت ابلاغ می شود.

در این طرح قرار است به 20 میلیون نفر از افراد تحت پوشش نهاد های حمایتی 120 هزار تومان و به 40 میلیون نفر دیگر 60 هزار تومان به ازای هر نفر طی شش ماه پرداخت شود.

دولتی ها، اما از ابتدا با این طرح مخالفت کردند. معاون وزیر راه در مصاحبه با تجارت نیوز از نبود منابع اقتصادی برای اجرای این طرح خبر داد. سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه وبودجه کشور نیز اعلام کرد که اجرای این طرح ممکن نیست، چون پولی وجود ندارد.

اما در طرف دیگر مردم قرار دارند که فشار اقتصادی زیادی را تحمل می کنند. تورم نقطه ای در ماه گذشته به بیش از 41 درصد رسیده است. سبد خرید خانوار ها هر روز کوچکتر و گران تر می شود.

مردم معترض هستند که چرا در حالی که قیمت کلا های خوراکی و غیرخوراکی گران شده و هر روز بر قیمت آن افزوده می شود، اما به مبلغ یارانه نقدی اضافه نمی شود. آن ها پرداخت یارانه خرید کالا ها را نیز راه گشا نمی بینند، همچنین محاسبه کرده اند که میزان یارانه دریافتیشان باید چقدر باشد، از 4.5 میلیون تومان تا 11.5 هزار دلار.

در ادامه اظهارات برخی از مخاطبان آمده که درباره میزان یارانه ای که باید دریافت کنند گفته اند:

روزی که یارانه رو دادن دلار4-3 تومن بود، الآن که دلار 30 تومنه یارانه حداقل باید 800 هزار تومن باشه

یارانه رو بیشتر کنید. با نرخ تورم الان باید یارانه هر نفر یک ملیون و چهارصد هزار تومن باشه

آقایون مسول 45 هزار تومن چندسال پیش تا الان زمین تا آسمون فرق داره که میدید الان باید 450هزار تومن کنید تا قسمتی ازمشکلات مردم کمتر بشه

حداقل یارانه باید چهار میلیون پانصد هزار تومن بدن

اون موقع که یارانه 45تومن بود طلا گرمی 20 تومن بود حالا باید یارانه رو به ارزش قبلن طلا واریز کنه دولت که نمیکنه یعنی یارانه حالا یه مرغ هم نمیشه

از تاریخ اولین یارانه 10 سال گذشته و قیمت ها تقریبا 100برابر شده لااقل باید یارانه 50 برابر بشه.

سال89یه کیسه برنج 10هزار بود یارانه 45هزار الان حساب کن یارانه باید نفری چقد بود کم کمش نفری یه میلیون. واقعا گریه نداره؟

آیا میدانید هرنفرایرانی سالانه 11هزارو500هزاردولار یارانه باید بگیرد

منبع: فرارو
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1360

به "پیشنهاد مردم درباره یارانه؛ مبلغ یارانه نقدی چقدر باید باشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد مردم درباره یارانه؛ مبلغ یارانه نقدی چقدر باید باشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید