میرعمادیان: کمیل قاسمی یک کشتی گیر بین المللی است، باز هم می تواند مدال جهانی بگیرد، بذری شبیه رسول خادم کشتی می گیرد

به گزارش مجله پیامکی، مربی تیم اعزامی به جام بین المللی کشتی دیمیتری کرکین روسیه گفت: بدون اغراق کمیل قاسمی یک کشتی گیر بین المللی است که مبارزه های داخلی و خارجی اش با هم خیلی تفاوت دارد.

میرعمادیان: کمیل قاسمی یک کشتی گیر بین المللی است، باز هم می تواند مدال جهانی بگیرد، بذری شبیه رسول خادم کشتی می گیرد

مصطفی میرعمادیان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی مجله پیامکی درباره اعزام تیم منتخب کشتی آزاد ایران به جام بین المللی روسیه که با کسب دو مدال طلا از سوی کمیل قاسمی و احمد بذری همراه بود، گفت: مسابقات خوب و باکیفیتی بود چراکه نسبت به دوره گذشته جایزه دلاری رقابت ها را افزایش داده بودند و به همین دلیل نفرات خوب و مدعی در جام دیمیتری کرکین حضور داشتند. میزبان کلیه هزینه ها را برعهده داشت و ما تنها هزینه های مربوط به خروجی و ویزا را پرداخت کردیم.

وی در مورد عملکرد کمیل قاسمی بعد از مدت ها دوری از مسابقه در این جام بین المللی توضیح داد: بدون اغراق او یک کشتی گیر بین المللی است که مبارزه های داخلی اش با کشتی های خارجی اش تفاوت زیادی دارد، آنقدر زیاد که من می گویم سطح کشتی داخلی کمیل قاسمی با عملکردش در مسابقات خارجی زمین تا آسمان است. در وزن او دو قهرمان دنیا و نفر سوم المپیک حضور داشتند اما کمیل بدون از دست دادن امتیاز اول شد و سه کشتی اولش را با 10 امتیاز اختلاف برد. او حریف ماقبل فینالش که سعیداف بلاروسی بود و در المپیک ریو سوم گردیده بود، 11 بر صفر شکست داد، در فینال هم به آسانی از حریف مغولش دو امتیاز گرفت و بدون اینکه خطری احساس کند، قهرمان شد.

این مربی مازندرانی خاطرنشان ساخت: احساس من این است که شرایط جسمی کمیل قاسمی به گونه ای است که اگر تحت فشار قرار نگیرد بهتر کار می نماید. او در اردوهای اختیاری حضور داشت و به اندازه کافی هم استراحت نموده بود، در اصطلاح کشتی گیران، بدنش تک لا هست و نباید تحت فشار قرار بگیرد. او اگر به همین شیوه ادامه دهد باز هم می تواند برای ما در سطح دنیا مدال بگیرد.

میرعمادیان به عملکرد خوب احمد بذری دیگر کشتی گیر اعزامی به تورنمنت دیمیتری کرکین اشاره نمود و گفت: می توانم بگویم یک چهره نخبه و استثنا در کشتی ما متولد گردیده که سبک کشتی و فیزیکش شبیه رسول خادم است، او علاوه بر اینکه یک جانشین خوب برای حسن یزدانی است، در آینده کشتی گیری آرمانی برای وزن 92 کیلو خواهد بود که بدنی کشیده با انعطاف بالا دارد. رو به جلو کشتی می گیرد و حرف مربی و کوچش را خوب گوش می نماید. به خوبی می تواند نتیجه کشتی را برگرداند و این شجاعت یک کشتی گیر را نشان دهد. من شک ندارم که در آینده کشتی های متفاوتی از احمد بذری خواهیم دید.

وی در مورد سایر نفرات اعزامی نیز تاکید نمود: پیمان بیابانی اشتباهات کوچکی دارد که باید آنها را رفع کند. محمد رمضان پور مقابل کشتی گیر روس خوب مبارزه کرد، همه آنها تقریبا برای اولین بار بود که حضور در تورنمنت بین المللی را تجربه می کردند. اکثر نفرات مان در مبارزه سوم- پنجمی مدال را از دست دادند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 22

به "میرعمادیان: کمیل قاسمی یک کشتی گیر بین المللی است، باز هم می تواند مدال جهانی بگیرد، بذری شبیه رسول خادم کشتی می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میرعمادیان: کمیل قاسمی یک کشتی گیر بین المللی است، باز هم می تواند مدال جهانی بگیرد، بذری شبیه رسول خادم کشتی می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید