مشاوره آنلاین و عبور از محدودیت های دوران کرونایی

به گزارش مجله پیامکی، تعادل و سلامت روان افراد می تواند تحت تاثیر عوامل مختلف از جمله فقدان ها، از دست دادن موقعیت های شغلی، فشار های مالی و ... تحت تاثیر قرار گیرد. مشاوره آنلاین می تواند به آسانی در دسترس شما قرار گیرد و در حل مسائل فردی یا خانوادگی به شما کمک کند. بسکمک از افراد جامعه برای داشتن حس رضایت از زندگی به خدمات مشاوره ای و درمانی یک روانشناس نیاز دارند. با این حال به دلیل برخی شرایط که در ادامه مرور می شوند ممکن است مراجعه حضوری برای افراد سخت باشد. مشاوره آنلاین یک راهکار برای استفاده از خدمات روانشناسی در هر شرایطی است.

مشاوره آنلاین و عبور از محدودیت های دوران کرونایی

اگر به هر دلیلی از جمله محدودیت های دوران کرونا ویروس، زمان آزاد اندک، عدم احساس راحتی و غیره نمی توانید از خدمات حضوری روانشناسی بهره ببرید، بد نیست با مشاوره روانشناسی آنلاین آشنا شوید.

آیا مشاوره خانواده را می توان بصورت آنلاین دریافت کرد؟

مشاوره آنلاین با سایر مشاوره های حضوری به لحاظ نوع مسائل و دغدغه ها تفاوت زیادی ندارد و شما می توانید برای درمان و رفع انواع مسائل خانوادگی از خدمات مشاوره خانواده به صورت آنلاین استفاده نمایید. در برخی شرایط روانشناس پس از ارزیابی و تشخیص، ممکن است شما را به استفاده از خدمات حضوری توصیه نماید. شما ممکن است به دلیل استرس، اضطراب، مسائل و مسائل خانوادگی، درمان افسردگی، مسائل رفتاری، اعتیاد و یا وسواس و ... از خدمات مشاوره آنلاین بهره ببرید.

مشاوره های قبل و بعد از ازدواج و آموختن مهارت های زندگی نیز بخش بزرگی از مشاوره های روانشناسی آنلاین را به خود اختصاص می دهند. ممکن است شما برای حل مسائل خانوادگی یا مسائل رفتاری فرزند خود نیاز به مشاوره با یک متخصص روانشناس داشته باشید. درمان مسائل فردی و بین فردی می تواند منجر به بهبود کیفیت زندگی و ایجاد حس رضایت از خود شود و استفاده از مشاوره آنلاین یک گزینه درمانی مفید به حساب می آید.

ترجیح دادن مشاره ازدواج به شیوه آنلاین

برخی از افراد برای مشاوره ازدواج ممکن است خدمات آنلاین را به مشاوره حضوری ترجیح دهند، زیرا در این شرایط فرد راحت تر می تواند مسائل و ناراحتی ها و گله مندی های خود را به صورت کاملا صادقانه با متخصص به اشتراک بگذارد، همچنین اگر فرد در خانه خود با مشاور آنلاین تماس گرفته و ارتباط برقرار کند قادر است تا به سهولت احساسات خود را ابراز کند و از حضور در مراکز مشاوره شرایط راحت تری برایش مهیا باشد.

معرفی مشاوره آنلاین

امروزه بسکمک از متخصصین روانشناسی، به ارائه خدمات مشاوره روانشناسی آنلاین می پردازند. شما می توانید با مراجعه به سایت متخصص روانشناسی، درخواست مشاوره آنلاین را ثبت نامید و در زمان مقرر از خدمات مشاوره ای استفاده نمایید. خدمات مشاوره آنلاین می تواند به صورت گفت و گوی آنلاین یا به صورت چت و نوشتار باشد. در برخی موارد روانشناس برای کمک به افزایش خود مطلعی و ایجاد بستری راحت برای افراد، ترجیح می دهد مخاطب به صورت نوشتار از خدمات استفاده نماید اما درکل مشاوره آنلاین به صورت گفت و گوی آنلاین ارائه می شود. امروزه بسکمک از افراد ترجیح می دهند از مشاوره روانشناسی آنلاین استفاده کنند و در این حالت راحت تر به درمانگر خود اعتماد می کنند.

مشاوره آنلاین چه مسائلی را شامل می شود؟

شما ممکن است به دلیل استرس، انواع فوبیا، مسائل و مسائل خانوادگی، درمان افسردگی، اختلالات شخصیتی، اعتیاد و عادات تکرار شونده وسواسی و ... نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی داشته باشید. مشاوره های قبل از ازدواج و مهارت های زندگی نیز گروه بزرگی از دکتر روانشناس آنلاین بهره ببرید. ممکن است شما برای حل مسائل تربیتی فرزندان خود نیاز به مشاوره با یک روانشناس کودک را داشته باشید

آیا با مزایای مشاوره آنلاین آشنایی دارید؟

مشاوره آنلاین مزیت های متعددی به همراه دارد از جمله این که شما می توانید در بیشتر ساعات شبانه روز، یک روانشناس متخصص در دسترس داشته باشید. این ویژگی می تواند برای افراد پر مشغله بسیار با اهمیت باشد. مشاوره آنلاین گزینه های متعددی را از میان روانشناسان زبده پیش روی شما قرار می دهد چرا که بعد مسافت در این نوع مشاوره مطرح نیست و شما می توانید از مشاوره روانشناس منتخب خود در هر جایی بهره مند باشید. بررسی ها نشان می دهد افرادی که به سختی به روانشناسان اعتماد می کنند و در مراجعه به روانشناسان و روان درمانگران احساس ناراحتی می کنند، اغلب مشاوره آنلاین را ترجیح می دهند. سایر مزایای مشاوره آنلاین عبارتند از:

  • مشاوره آنلاین در مقایسه با مشاوره های حضوری هزینه کم تری دارد و به مراتب مقرون به صرفه تر است.
  • امکان بهره مندی آسان و در عین حال سریع از دیگر مزیت های غیر قابل انکاری است که در راستای استفاده از روانشناسی آنلاین چشم پوشی از آن امکان پذیر نیست.
  • با وجود این شرایط افراد می توانند حتی در دور ترین نقاط از بهترین روان شناسان کشور مشاوره بگیرند، بدون این که نیازی به حضور در محل باشد.
  • تمام صحبت ها و مسائل رد و بدل شده میان مراجعه کننده و مشاوره دهنده محرمانه می مانند.
  • مشاوره آنلاین نیازمند صرف وقت کمی است از این رو صرفه جویی در زمان را می توان از دیگر مزیت های مشاوره آنلاین معرفی کرد. همچنین صرفه جویی در زمان باعث می شود افرادی که نیاز به مشاوره های زود هنگام دارند، دسترسی سریعی به متخصص مشاوره دهنده داشته باشند.

نکته آخر

مشاوره آنلاین شیوه ای جدید از درمان است که شباهت بسیار زیادی با رواندرمانی های چهره به چهره در مراکز مشاوره دارد. اگر اعضای خانواده و دوستان شما خدایی نکرده با مسئله ای روبرو شدند و به مشاوره خانواده، درمان های فردی یا مشاوره ازدواج نیاز پیدا کردند می توانند از مشاوره آنلاین برای حل مسائل خوداستفاده کنند. مراکز معتبر روانشناسی که دارای مجوزهای لازم می باشند این خدمات را ارائه می دهند. شما می توانید برای پیدا کردن بهترین متخصصان به سایت متخصصین روانشناسی از جمله drraminalavi.com مراجعه کنید و یا از دوستان و افراد مطلع که سابقه استفاده از این گونه خدمات را داشته اند کمک بگیرید.

منبع: فرارو
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1117

به "مشاوره آنلاین و عبور از محدودیت های دوران کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاوره آنلاین و عبور از محدودیت های دوران کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید