عمران خان دستور افتتاح حساب بانکی برای مهاجرین افغانستانی را صادر کرد

به گزارش مجله پیامکی، به دستور نخست وزیر پاکستان بانک های این کشور موظف شدند برای مهاجرین افغانستانی قانونی حساب بانکی افتتاح نمایند.

عمران خان دستور افتتاح حساب بانکی برای مهاجرین افغانستانی را صادر کرد

به گزارش دفتر منطقه ای مجله پیامکی به نقل از اکسپرس نیوز، عمران خان نخست وزیر پاکستان دستور افتتاح حساب بانکی برای مهاجرین افغانستانی ثبت شده را صادر کرد.

وی توضیح داد: این اتفاق باید سال ها قبل رخ می داد ما می دانیم که افتتاح حساب توسط مهاجرین افغانستانی باعث افزایش تراکنش های اقتصادی می گردد و این به سود کشور است.

عمران خان گفت: بانک های پاکستانی باید برای تمام مهاجرین افغانستانی که دارای مدارک معتبر پناهندگی هستند حساب بانکی افتتاح نمایند.

نخست وزیر پاکستان تاکید نمود: این دستور در تمامی ایالت های رسمی پاکستان لازم الاجرا است و مهاجرین افغانستانی می توانند برای افتتاح حساب به بانک ها مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است افتتاح حساب در پاکستان روندی نسبتا طولانی دارد و پیش از افتتاح حساب حتی اتباع پاکستانی باید مدارکی دال بر صلاحیت افتتاح حساب داشته باشند.

دلیل این سخت گیری شیوه خاص مدیریت بانکی این کشور است که برپایه چک انجام می گردد و تمام دارندگان حساب بانکی باید تراکنش های خود را به وسیله چک انجام دهند.

روز گذشته عارف علوی رئیس جمهور پاکستان از حضور 2 میلیون و 500 هزار مهاجر افغانستانی در خاک این کشور اطلاع داد.

طبق اعلام سازمان ملل در سال 2017 پاکستان پس از ترکیه بزرگترین کشور مهاجر پذیر دنیا بوده است که آمار اتباع افغانستانی که به صورت مجاز در این کشور اقامت دارند بالغ بر 1میلیون و 400 هزار نفر است.

عمران خان در بدون تشکیل حکومت کوشش کرد به مهاجرین افغانستانی تابعیت اعطا کند ولی این تصمیم وی با مخالفت شدید سایر احزاب سیاسی پاکستان همراه شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 خرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 145

به "عمران خان دستور افتتاح حساب بانکی برای مهاجرین افغانستانی را صادر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمران خان دستور افتتاح حساب بانکی برای مهاجرین افغانستانی را صادر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید