عربستان لجین الهذلول را به 5 سال و 8 ماه حبس محکوم کرد

به گزارش مجله پیامکی، دادگاه کیفری ویژه در ریاض عربستان حکم پنج سال و هشت ماه حبس را برای لجین الهذلول، فعال حقوقی این کشور صادر کرد.

عربستان لجین الهذلول را به 5 سال و 8 ماه حبس محکوم کرد

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

روزنامه سعودی سبق گفت که دادگاه کیفری ویژه ریاض در حکمی لجین الهذلول، فعال حقوقی عربستانی را به پنج سال و هشت ماه حبس محکوم کرد.

دادگاه الهذلول را طبق ماده 43 قانون مبارزه با جرائم تروریستی و تأمین مالی آن به ارتکاب اقدامات مجرمانه محکوم کرده است.

طبق این گزارش از جمله اتهامات علیه الهذلول می توان به تحریک برای تغییر نظام سیاسی عربستان، تلاش برای کمک به طرح های خارجی در داخل کشور با هدف آسیب رساندن به نظم عمومی و همکاری با تعدادی افراد و نهادهایی که طبق قانون مبارزه با جرایم تروریسم و تأمین مالی آن مرتکب اقدامات جنایی شده اند، اشاره کرد.

قاضی دادگاه مذکور مدعی شده است که متهم به اتهامات مطرح شده علیه خود اعتراف کرده است و اعترافات وی به صورت داوطلبانه و بدون زورگویی و اجبار مستند شد.

طبق این گزارش، حکم دادگاه در این پرونده شامل تعلیق اجرای دو سال و 10 ماه حبس تصویب شده علیه محکوم علیه به منظور زمینه سازی برای عدم بازگشت وی به ارتکاب جرایم مذکور است و اگر متهم در سه سال آینده مرتکب جرمی شود این تعلیق لغو شده تلقی خواهد شد.

لجین الهذلول مه 2018 به همراه چند فعال دیگر در زمینه حقوق بشر و دفاع از حقوق زنان بازداشت شد. خانواده وی می گویند او با نظارت مستقیم سعود القحطانی، مشاور دفتر پادشاهی سعودی که بعد از ترور جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی برکنار شد، در معرض شکنجه قرار گرفته است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1381

به "عربستان لجین الهذلول را به 5 سال و 8 ماه حبس محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان لجین الهذلول را به 5 سال و 8 ماه حبس محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید