شمار زندانیان با جرایم تروریستی در اروپا رکورد زد

به گزارش مجله پیامکی، شمار افرادی که در پیوند با جرایم تروریستی در اروپا زندانی شده اند به بالاترین حد در دو دهه اخیر رسیده است.

شمار زندانیان با جرایم تروریستی در اروپا رکورد زد

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش ایسنا، بر اساس مطالعه ای که آی سی اس آر، مرکز بین المللی مطالعات بنیادگرایی انجام داده و نتایج آن را اخیرا منتشر نموده، در حال حاضر بیش از هزار و 400 نفر در 10 کشور اروپایی به دلیل ارتکاب به جرایمی در پیوند با تروریسم زندانی هستند که بیشترین آنها یعنی 549 نفر در زندان های فرانسه به سر می برند. پس از فرانسه، 329 نفر مجرم تروریستی در اسپانیا، 238 نفر در بریتانیا و 136 نفر نیز در بلژیک دوران زندان خود را سپری می نمایند. کشورهای دیگری که در این گزارش ذکر شده عبارتند از: سوئد 53، هلند 36، نروژ 34، یونان حدود 20 و دانمارک 19 نفر.

با این حال بر اساس آنچه در همین گزارش آمده اگر زندانیانی را هم که به دلیل داشتن نشانه های رادیکال شدن تحت نظارت قرار دارند در نظر بگیریم، شمار زندانیان وابسته به جرایم تروریستی به بیش از 3 هزار نفر می رسد. به گزارش یورونیوز،

82 درصد از زندانیان در اروپا را اسلام گرایان افراطی با 82 درصد تشکیل می دهند در حالی که تنها حدود 7 درصد از آنان از حامیان راست افراطی هستند. 10 درصد دیگر را زندانیان تروریستی طبقه بندی شده به عنوان متفرقه تشکیل می دهند که از اعضای گروه جدایی طلب و منحله باسک، اتا بوده اند و باقی را بعضی اعضای گروه های کرد مانند پ ک.ک. یا افرادی تشکیل می دهند که از ایدئولوژی خاصی پیروی نمی نمایند. کمتر از یک درصد از این زندانیان نیز در گروه چپگرایان تندرو و آنارشیست ها طبقه بندی می شوند که بیشتر آنها در یونان در بازداشت هستند.

در بخشی از این مطالعه درباره رادیکال شدن افراد در زندان هشدار داده شده و آمده است: 54 درصد از زندانیانی که به دلیل داشتن علائم افراط گرایی تحت نظارت قرار دارند، در ابتدا به عنوان مجرم معمولی وارد زندان شده بودند، نه با اتهام تروریستی.

این گزارش همچنین یادآوری نموده که بافت جمعیتی افراطگرایان طی یک دهه گذشته عمیقا تغییر یافته است. نکته چشمگیر آن که در بین این زندانیان نسبت به گذشته تعداد زنان بیشتری به چشم می خورند و همچنین شمار اعضای گروه های راست افراطی در میان زندانیان تروریستی به سرعت در حال رشد است.

آی سی اس آر در گزارش خود با یادآوری این که دولت ها معمولا تمایل چندانی به پول خرج کردن برای زندان ها ندارند، با این حال از سیاستمداران و سیاستگذاران دنیا خواسته است تا زندان ها را ایمن و نظام مند نگاه دارند تا بتوانند به شکلی کارآمدتر با تروریسم و جرم و جنایت مبارزه نمایند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1101

به "شمار زندانیان با جرایم تروریستی در اروپا رکورد زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار زندانیان با جرایم تروریستی در اروپا رکورد زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید