سازمان ملل درباره آوارگی بیش از 100 هزار نفر در مأرب هشدار داد

به گزارش مجله پیامکی، به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد سخنانی را در خصوص درگیری ها در شهر مأرب یمن عنوان کرد.

سازمان ملل درباره آوارگی بیش از 100 هزار نفر در مأرب هشدار داد

بر اساس این گزارش، وی بدون اشاره به تجاوزگری های ائتلاف متجاوز سعودی در شهر مأرب، نسبت به آوارگی شمار زیادی از شهروندان یمنی در این شهر هشدار داد. در همین ارتباط، سخنگوی سازمان ملل گفت: احتمال آوارگی بیش از 100 هزار نفر در مأرب طی روزهای آینده وجود دارد.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین بیان نمود: اگر درگیری ها در شهر مأرب ادامه پیدا کند، نمی توان جلوی آوارگی یمنی ها در این شهر را گرفت. سخنگوی دبیرکل سازمان ملل حتی حاضر به اتخاذ موضع شفاهی در محکومیت اقدامات خصمانه سعودی در مأرب نشد.

این درحالی است که پیشتر محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن از بیانیه شورای امنیت سازمان ملل علیه این کشور و نبرد شهر مأرب انتقاد کرده بود. وی گفته بود: بیانیه شورای امنیت همان چیزی است که ما قبل از جلسه آن را پیش بینی کرده بودیم. در واقع، بیانیه شورای امنیت نشانگر استانداردهای دوگانه این شورا و رویکرد غیرصادقانه آن است.

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در ادامه گفت: این عملکرد سست به هیچ وجه شایسته شورای امنیت سازمان ملل متحد نیست. ما معتقدیم که شورای امنیت سازمان ملل نیز در کنار ائتلاف سعودی مسئول قحطی در یمن است.

این مقام یمنی همچنین شرح داد: بدون تردید با مواضعی که شورای امنیت سازمان ملل متحد اتخاذ کرده است، باید گفت که این شورا شریک ائتلاف متجاوز سعودی است. پیشتر شورای امنیت سازمان ملل در بیانیه ای تشدید درگیری ها در استان مأرب واقع در شمال شرقی یمن را محکوم کرده و از جنبش انصارالله خواسته بود که این درگیری ها را متوقف کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1564

به "سازمان ملل درباره آوارگی بیش از 100 هزار نفر در مأرب هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل درباره آوارگی بیش از 100 هزار نفر در مأرب هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید