رئیس مجلس لبنان درخواست مجدد برای تشکیل فوری دولت داد

به گزارش مجله پیامکی، رئیس مجلس لبنان بار دیگر تشکیل کابینه ای جدید برای این کشور را خواهان شد. همزمان معترضان لبنانی با برپایی چادرهایی در جهت کاخ جمهوری در منطقه بعبدا در شهر بیروت، قصد داشتند شب را در این خیابان بگذرانند.

رئیس مجلس لبنان درخواست مجدد برای تشکیل فوری دولت داد

به نقل از خبرگزاری رویترز، علی بزی، نماینده مجلس لبنان پس از نشست هفتگی فراکسیون نبیه بری، رئیس مجلس این کشور اعلام نمود: بری بار دیگر تسریع در تشکیل کابینه جدید فراگیر را خواهان شد.

معترضان لبنانی با برپایی چادرهایی در راستا کاخ جمهوری در منطقه بعبدا در شهر بیروت، خود را برای گذراندن شب در این خیابان آماده کردند.

بعضی منابع لبنانی اظهار کردند: تظاهرنمایندگان حاضر در خیابان کاخ جمهوری قصد داشتند خود را به سمت راست بزرگراه الحازمیه برسانند اما نیروهای امنیتی مانع شدند.

رسانه های لبنانی نیز گزارش دادند، یکی از افسران ارتش لبنان به معترضان حاضر در خیابان کاخ جمهوری پیشنهاد کرد 10 نفر را از میان خودشان برای ملاقات با رئیس جمهوری انتخاب نمایند اما معترضان نپذیرفتند.

با وجود استقرار گسترده نیروهای ارتش در خیابان کاخ جمهوری و اجرای تدابیر امنیتی شدید و نیز مسدود کردن خیابان ها با موانع بتنی و سیم خاردار، صدها معترض لبنانی در این منطقه حضور یافتند.

همزمان با این تحولات، میشل عون، رئیس جمهوری لبنان میزبان کریستوف فارنو، مدیر اداره خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت خارجه فرانسه به همراه پیغام امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه بود.

فارنو تاکید نمود، پاریس نسبت به شرایط لبنان توجه داشته و برای یاری به این کشور در شرایط فعلی آماده است.

شبکه ا.تی.وی وابسته به جریان آزاد ملی در لبنان گزارش داد، سفارت فرانسه در این کشور نتوانست ملاقات هیئت فرانسوی با مسؤولان جنبش مردمی را ترتیب دهد زیرا با وجود اینکه تاکید شده بود ماموریت فارنو اطلاع از تحولات این کشور است اما این طرف ها تاکید دارند از خارج از این کشور دستور نمی گیرند.

پس از کشته شدن یکی از معترضان لبنانی در خیابان خلده در ورودی جنوبی شهر بیروت از روز چهارشنبه دوباره تمامی خیابان ها در این کشور مسدود شدند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 16 دی 1398 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 551

به "رئیس مجلس لبنان درخواست مجدد برای تشکیل فوری دولت داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس مجلس لبنان درخواست مجدد برای تشکیل فوری دولت داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید