درخواست کره شمالی از مردم برای فراوری کود از مدفوع خود!

به گزارش مجله پیامکی، بر اساس یک گزارش، مقامات کره شمالی در کوشش هستند تا مردم این کشور را هر چه بیشتر تشویق به فراوری کود از مدفوع خود نمایند!

درخواست کره شمالی از مردم برای فراوری کود از مدفوع خود!

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، طبق این گزارش، کره شمالی در کوشش است تا جو رقابت را در میان شهروندان ایجاد کند تا کود خانگی بیشتری برای مزارع فراوری نمایند.

روزنامه اینترنتی دیلی ان. کی گزارش داد، کره شمالی از شهروندان این کشور خواسته که از مدفوع خود برای فراوری کود و به جهت جبران کمبود کود وارداتی از چین، استفاده نمایند.

یک منبع در استان یانگانگ کره شمالی به این نشریه گفت که کمیته مرکزی حزب حاکم کره شمالی دستور داده است که بازار های این استان زمان کار خود را یک ساعت کمتر نموده و به جای این که از ساعت دوی بعد از ظهر تا ساعت پنج عصر مشغول به کار باشند.

از ساعت سه بعد از ظهر تا پنج عصر کار نمایند تا مردم یک ساعت برای تهیه سهمیه کود خود زمان داشته باشند. در این گزارش آمده است که تنها کسانی که به میزان کافی فراوری نمایند اجازه ورود به بازار ها را دارند!

طبق این گزارش دیلی ان. کی، کارخانه ها و شرکت ها دستور یافتند تا 500 کیلو کود برای هر نفر تهیه نمایند، در حالی که واحد های خانوادگی باید 200 کیلو برای هر خانوار بین سوم دسامبر تا 10 ژانویه ارائه می کردند.

این اعداد بسیار بیشتر از ارقام سال گذشته بوده اند و کسانی که از انجام این کار سر باز زده باشند باید به ازای هر یک کیلو کسری، مبلغی را بپردازند.

علاوه بر این، طبق گزارش ها از کشاورزان در کره شمالی خواسته شد تا ادرار خود را برای مخلوط کردن با کود کمپوست اهدا نمایند.

ظاهراً حزب حاکم کره شمالی برای وارد کردن رقابت به این معادله، به مدیران، روسای دفاتر محله ها و سایر مقامات مسئول در حوزه تامین سهمیه ها گفته است که واحد هایی که از این طرح عقب بمانند با بازنگری کامل روبرو خواهند شد.

هدف از این درخواست های عجیب مقامات کره شمالی فراوری مواد غذایی بیشتر است، زیرا کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در ژوئن 2021 بیان کرد که کشورش درگیر یک بحران غذایی شدید است.

منبع: فرارو
انتشار: 1 اسفند 1400 بروزرسانی: 1 اسفند 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1931

به "درخواست کره شمالی از مردم برای فراوری کود از مدفوع خود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست کره شمالی از مردم برای فراوری کود از مدفوع خود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید