خبرنگاران واکسیناسیون کرونا در آفریقا در مدار سرعت به رغم محرومیت ها

به گزارش مجله پیامکی، تهران- خبرنگاران- سازمان جهانی بهداشت خاطرنشان کرد که قاره آفریقا به رغم دریافت با تاخیر و تعداد محدودی از واکسن کرونا، تا به امروز پیروز به تزریق هفت میلیون دوز این واکسن شده است؛ امری که حاکی از عزم و اراده رهبران و مردم این قاره برای مبارزه با بحران همه گیری کووید-19 دارد.

خبرنگاران واکسیناسیون کرونا در آفریقا در مدار سرعت به رغم محرومیت ها

با تور آفریقای جنوبی ارزان یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

به گزارش روز آدینه خبرنگاران، تارنمای رسمی سازمان ملل در گزارشی نوشت: بسیاری از کشورهای آفریقایی پس از ماه ها انتظار برای واکسن کرونا، پایان کارزارهای واکسیناسیون خود را با اولویت گروه های پرخطر کلید زدند.

دکتر موتی، مدیر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در آفریقا گفت: به رغم این که آفریقا واکسن های کرونا را با تاخیر و به مقدار محدود دریافت نموده اما در مدت زمان کوتاهی پیروز به واکسیناسیون شمار زیادی از افراد شده است.

وی دلیل این امر را تجربه های پیشین آفریقا در کارزارهای گسترده واکسیناسیون و عزم و اراده رهبران و مردم این قاره برای مهار موثر کووید-19 دانست.

در ادامه این گزارش آمده است که کشورهای آفریقایی به وسیله سازوکار متحد کواکس و توافق های دو جانبه و همچنین یاری های اعطا شده از سوی دیگر کشورها به واکسن های کرونا دسترسی پیدا نموده اند.

در مجموع، 38 کشور آفریقایی بیش از 25 میلیون دوز واکسن کرونا را دریافت نموده و 30 کشور نیز اقدامات واکسیناسیون خود را شروع نموده اند.

به نوشته این تارنمای خبری، در غنا بیش از 420 هزار دوز واکسن کرونا طی دو هفته به افراد تزریق شده است.

به گفته سازمان جهانی بهداشت، غنا در 9 روز اول کارزار واکسیناسیون کرونا، نزدیک به 90 درصد کارکنان بهداشتی را واکسینه نموده است.

همچنین در مراکش، بیش از 5.6 میلیون دوز واکسن کرونا در هفت هفته گذشته تزریق شده است، همچنین در آنگولا، بیش از 49 هزار نفر در هفته گذشته از جمله بیش از 28 هزار نفر از کادر درمان واکسینه شده اند.

مدیر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در آفریقا اضافه کرد: مرحله اولیه تزریق واکسن کرونا در بعضی از کشورهای آفریقایی، جمعیت بسیار زیادی را در مقایسه با کشورهایی که بسیار زودتر به واکسن دسترسی پیدا نموده اند، تحت پوشش قرار داده است.

احتیاج فوری به دوزهای اضافی واکسن کرونا در آفریقا

در ادامه این گزارش آمده است که به منظور حصول اطمینان از تأثیر حداکثری واکسیناسیون، نخستین دوزهای واکسن کرونا صرفا به گروه های اولویت دار از جمله کادر درمان، سالمندان و افراد دارای بیماری های زمینه ای تزریق می گردد.

سازمان جهانی بهداشت هشدار داد حتی اگر فرایند واکسیناسیون به خوبی پیش رود، احتیاج فوری به دوزهای اضافی در آفریقا وجود دارد.

طبق اعلام این سازمان بین المللی، به زودی ذخایر واکسن کرونا در غنا، رواندا و دیگر کشورهای آفریقایی به اتمام خواهد رسید.

سازماندهی کارزارهای واکسیناسیون کرونا در آفریقا در حالی است که شمار مبتلایان به کووید-19 در این قاره از 4 میلیون نفر گذشته و بیش از 109 هزار نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1492

به "خبرنگاران واکسیناسیون کرونا در آفریقا در مدار سرعت به رغم محرومیت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران واکسیناسیون کرونا در آفریقا در مدار سرعت به رغم محرومیت ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید