خبرنگاران استاندار گیلان:نبود یا کمبود ماسک در فروشگاه ها پذیرفته نیست

به گزارش مجله پیامکی، رشت- خبرنگاران- استاندار گیلان با تأکید بر ضرورت جدی دریافت توصیه های بهداشتی از سوی همه آحاد شهروندان گفت: تولید ماسک در کشور بیش از نیاز جامعه است؛ بنابراین پذیرفته نیست که در فروشگاه های عرضه ماسک، شاهد کمبود یا نبود این محصول برای ارائه به متقاضیان باشیم.

خبرنگاران استاندار گیلان:نبود یا کمبود ماسک در فروشگاه ها پذیرفته نیست

به گزارش پایگاه استانداری گیلان به مجله پیامکی ، ارسلان زارع در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا اضافه کرد: ضروری است تیم های نظارتی ، فعالیت خود را در همه شهرستان ها ، دوچندان کرده و از ظرفیت مشارکت های مردمی نیز بهره بگیرند.

وی با ارج گذاری به اقدامات ایثارگرانه اجرا شده از سوی کادر پزشکی و بیمارستانی استان گفت: آنچه مسلم است اینکه اجتماعات و مراسمی نظیر میهمانی ها، عروسی و عزا بزرگترین عامل شیوع مجدد ویروس هستند که به طور جدی باید از برپایی این تجمع ها پرهیز شود.

وی اضافه کرد: رعایت توصیه های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک، عواملی مهم و بازدارنده در انتقال کروناست و طبق اعلام ستاد ملی مقابله با این بیماری؛ از پانزدهم تیرماه استفاده از ماسک در مکان های سرپوشیده و تجمع ها اجباری خواهد بود و هم خدمت گیرندگان و هم خدمت دهندگان باید به این امر مهم توجه کنند.

زارع گفت: در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی افراد ، به سبب حفظ سلامت دیگر اقشار جامعه، از ارائه خدمت به آنان خودداری می شود اما ذکر این نکته ضروری است که نباید زمینه ای فراهم شود تا مردم در خصوص نبود ماسک ، گلایه مند باشند.

وی با اشاره به اینکه دولت برنامه ریزی کرده که ماسک ارزان قیمت توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت با بهره مندی از یارانه دولتی تولید و عرضه شود ، یادآور شد: در سراسر کشور تلاش های خوبی از سوی تولیدکنندگان و نیز گروه های جهادی صورت گرفت که استان گیلان در این بخش بویژه تولید ماسک پیشتاز بوده است.

استاندار گیلان شرح داد: بر اساس گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت گیلان؛ تولید ماسک در کشور بیش از نیاز جامعه است و پذیرفته نیست که در فروشگاه های عرضه این محصول، شاهد کمبود یا نبود آن برای ارائه به متقاضیان باشیم.

زارع گفت: همچنان باید اقدامات پیشگیرانه با جدیت دنبال شود و نظارت ها در همه کارگروه ها نیز به صورت دقیق استمرار یابد.

وی به دانشگاه علوم پزشکی استان تأکید کرد: تیم های نظارتی خود در همه شهرستان ها را تقویت و فعالیت آنها را دوچندان کنند؛ ضمن آنکه ضرورت دارد مردم هم در اجرای نظارت ها مشارکت داشته باشند.

کننده عالی دولت در گیلان اضافه کرد: در برخی کسب وکارها که حسب ضرورت ، از همان روزهای ابتدایی نسبت به تهیه پروتکل های بهداشتی اقدام شد؛ متاسفانه شاهد کمرنگ شدن سطح مراقبت ها هستیم که ضروری است اتحادیه ها و اصناف ، نظارت بر این مشاغل را با جدیت دنبال کنند.

زارع به تقویت زیرساخت های حوزه بهداشت و درمان طی چهار ماه اخیر و پس از شیوع کرونا اشاره و گفت: باید ضمن ارائه گزارش عملکرد دولت در حوزه نظام بهداشت و سلامت و تقدیر از فعالان این عرصه ، از مردم بخواهیم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و اصول بهداشت فردی و اجتماعی کوشا باشند و همواره ویروس کرونا را خطرآفرین بدانند.

وی با تاکید مجدد بر لزوم اجتناب از سفرهای غیرضروری و حضور در اجتماعات؛ سازگار کردن زندگی مردم متناسب با بیماری کووید 19 را یکی دیگر از انتظارات خود از کمیته های ستاد استانی مدیریت کرونا ذکر و اضافه کرد: باید با تغییر سبک جدید و رعایت دستوالعمل های بهداشتی در تحقق این امر بکوشیم.

استاندار گیلان به نگرانی خانواده ها در خصوص برگزاری کنکور سراسری اشاره و شرح داد: تدابیر لازم در جهت برگزاری مناسب این آزمون با رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اندیشیده شده است.

وی اجرای سنجش و غربالگری نوآموزان را نیز موضوعی با اهمیت خواند و تأکید کرد که تمهیدات لازم برای ضدعفونی مستمر مراکز انجام این پایش، از سوی دستگاه متولی اندیشیده شود.

دکتر زارع در بخش دیگری از سخنانش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید انصاری تنها استاندار شهید کشور و شهید نورانی معاون عمرانی او که منشأ خدمات زیادی برای مردم استان بودند، گفت: این شهیدان والامقام یادگارهای ماندگاری از خدمت صادقانه در ذهن گیلانیان از خود به جای گذاشته اند.

گیلان دومین استان درگیر در جریان شیوع کرونا بود.در طول 24 ساعت گذشته در کشور ، 148 بیمار کووید 19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 11 هزار و 408 نفر رسید.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1060

به "خبرنگاران استاندار گیلان:نبود یا کمبود ماسک در فروشگاه ها پذیرفته نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار گیلان:نبود یا کمبود ماسک در فروشگاه ها پذیرفته نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید