جزئیات طرح کمیسیون حقوقی مجلس درباره پرداخت مهریه

به گزارش مجله پیامکی، یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: طرحی در کمیسیون در حال کارشناسی است که بیان می نماید که پرداخت مهریه متناسب با توان ریالی پرداخت کننده باشد و مهریه به صورت ریالی محاسبه گردد.

جزئیات طرح کمیسیون حقوقی مجلس درباره پرداخت مهریه

به گزارش ایسنا، محمد کاظمی عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در واکنش به انتشار خبری مبنی بر این که مجلس، زندان برای مهریه را ممنوع نموده است؛ گفت: این چنین نیست. طرحی در کمیسیون در این خصوص در حال کارشناسی است که بیان می نماید که پرداخت مهریه متناسب با توان ریالی پرداخت کننده باشد و مهریه به صورت ریالی محاسبه گردد.

وی اضافه نمود: یعنی اگر مهریه خانمی سکه باشد، سکه به ریال محاسبه گردد و متناسب با توان ریالی فرد پرداخت کننده دریافت گردد. این ریال بر اساس نرخ بانک مرکزی تطبیق داده می گردد. فرض کنید اگر سکه 4 میلیون تومان است و توان فرد یک میلیون تومان باشد، در واقع یک چهارم سکه محاسبه می گردد. این طرح صرفا به عنوان طرح اصلاح قانون اجرایی محکومیت های اقتصادی در حال کارشناسی است.

وی همچنین در واکنش به خبر اضافه نموده شدن موضوع اکراه شرایط طلاق ماده 1130 قانون مدنی، بیان نمود: خیر، همچنین کاری در کمیسیون حقوقی و قضایی انجام نشده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 490

به "جزئیات طرح کمیسیون حقوقی مجلس درباره پرداخت مهریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات طرح کمیسیون حقوقی مجلس درباره پرداخت مهریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید