ثبت نام کارفرمایان برای دریافت تسهیلات کرونایی آغاز شد

به گزارش مجله پیامکی، ثبت نام کارفرمایان برای دریافت وام کرونایی از امروز (چهارشنبه 24 اردیبهشت ماه) آغاز شد.

ثبت نام کارفرمایان برای دریافت تسهیلات کرونایی آغاز شد

به گزارش گروه اجتماعی مجله پیامکی، کارفرمایانی که متقاضی دریافت وام کرونایی هستند می توانند با مراجعه به سامانه کارا نسبت به آن اقدام کنند.

بر این اساس، یک میلیون واحد اقتصادی آسیب دیده از کرونا که سه میلیون شاغل بیمه شده در آن ها مشغول کار بوده اند توسط وزارت کار شناسایی شده و مطابق ضوابط ستاد کرونا مشمول دریافت تسهیلات می شوند.

تسهیلات حمایتی به واحد ها و کارگاه هایی اختصاص می یابد که نیرو های کار در آن ها شاغل و بیمه باشند در واقع مبنای پرداخت، شاغل بودن نیروی کار و تعدیل نشدن فرد و داشتن بیمه پردازی تا قبل از شیوع کرونا است و میزان پرداخت تسهیلات نیز به این شکل است که برای واحد هایی که به اجبار تعطیل شده اند مبلغ 16 میلیون تومان وام و برای واحد های کسب و کاری که فعال بوده و تعطیل نشده اند به ازای هر فرد شاغل 12 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود.

شرط پرداخت تسهیلات حمایتی به بنگاه های آسیب دیده از کرونا، حفظ اشتغال موجود است و واحد هایی که کد بیمه و پروانه کسب داشته باشند مسئله ای در دریافت تسهیلات نخواهند داشت، اما آن دسته واحد هایی که فاقد بیمه هستند، فرایند پرداخت تسهیلات به آن ها ظرف دو ماه آینده عملیاتی می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 963

به "ثبت نام کارفرمایان برای دریافت تسهیلات کرونایی آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام کارفرمایان برای دریافت تسهیلات کرونایی آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید