تداوم اعتصاب معلمان اردن با وجود تهدیدات دولت

به گزارش مجله پیامکی، معلمان اردن امروز نیز با وجود تهدید وزارت آموزش و پرورش این کشور مبنی بر اخراج معلمانی که در سر کلاس های درس حاضر نمی شوند، به اعتصاب خود ادامه دادند.

تداوم اعتصاب معلمان اردن با وجود تهدیدات دولت

به گزارش گروه بین الملل مجله پیامکی، اعتصاب معلمان اردن که اکنون بیش از یک ماه از آن می گذرد به معضل جدی برای وزارت آموزش و پرورش و تحصیل دانش آموزان این کشور تبدیل شده است.

روز دوشنبه(دیروز) وزارت آموزش و پرورش اردن در ابلاغیه ای به مدیران مدارس سراسر کشور از آن ها خواست تا از اولیای دانش آموزان بخواهند امروز سه شنبه فرزندانشان را به مدارس بفرستند.

وزارت مذکور تهدید کرد که در صورت حاضر نشدن معلمان در سر کلاس های خود، افراد دیگری را جایگزین آن ها خواهد نمود+ اما با این حال معلمان امروز نیز به اعتصاب خود ادامه دادند.

وب سایت روزنامه القدس العربی نوشت که سندیکای معلمان اعلام نموده پیشنهاد دولت برای پرداخت کارانه به معلمان، زیر 10 درصد است حال آنکه این سندیکا خواستار پرداخت کارانه 50 درصدی به معلمان است.

دادگاه اداری اردن نیز اخیرا طی حکمی رأی به سرانجام اعتصاب معلمان داد اما سندیکای معلمان می گوید که این رأی اولیه است و الزام آور نیست.

دولت اردن که در سال های اخیر با بحران اقتصادی دست و پنجه نرم می نماید، گفته است که درخواست سندیکای معلمان فراتر از توان اقتصادی دولت است به خصوص اینکه دولت با کسری بودجه روبرو است.

هیچ معلمی بازداشت نشده است

طبق گزارش وبگاه عمون اردن، یک منبع قضایی اردن گفت که تا کنون هیچ معلمی در ارتباط با قضایای مربوط به اعتصاب معلمان بازداشت نشده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 419

به "تداوم اعتصاب معلمان اردن با وجود تهدیدات دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم اعتصاب معلمان اردن با وجود تهدیدات دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید