تجمع اعتراضی حزب تونسی علیه خشونت سیاسی

به گزارش مجله پیامکی، حزب قانون اساسی آزاد تونس که اعلام نموده بود در دولت جدید این کشور مشارکت نداشته و به آن رأی نخواهد داد، علیه خشونت سیاسی دست به تجمع زد.

تجمع اعتراضی حزب تونسی علیه خشونت سیاسی

به گزارش خبرنگاران، به نقل از شبکه خبری العربیه، ده ها تن از هواداران این حزب و فعالان تونس در این تجمع اعتراض آمیز در مقابل مقر مجلس تونس شرکت داشتند. آن ها شعارهایی مانند نه به خشونت سیاسی و علیه تروریسم متحد و پیروز هستیم سر دادند.

عبیر موسی، رئیس حزب قانون اساسی آزاد تونس که ریاست فراکسیون این حزب در مجلس را هم بر عهده دارد، گفت، فراخوان حزب برای تظاهرات به منظور محکومیت خشونت سیاسی است که دوباره از سر گرفته شده است. بازگشت این مسأله امروز خطرناک تر از قبل است چرا که در مجلس، نهادهای دولت و محافل سیاسی دیده می گردد.

وی بارها اعلام نموده است که با انقلاب 2011 که منجر به سرنگونی نظام زین العابدین بن علی، رئیس جمهور پیشین تونس شد و نیز با جنبش النهضه مخالف است. عبیر موسی در حاشیه این تجمع گفت، خشونت سیاسی در قالب دشنام دادن، بدنام کردن و سوءاستفاده از فیس بوک توسط رقبای سیاسی با هدف بی آبرو کردن دیده می گردد.

این سیاستمدار تونسی ادامه داد: پیغام این تجمع این است که می توانیم به لحاظ سیاسی متفاوت بوده و حتی با سناریوهایی که به نفع ملت تونس است، مخالفت کنیم اما حق نداریم خشونت، ترورهای سیاسی، خفه کردن صدای مخالفان را محکوم ننموده و با آن مخالفت نکنیم. تونس خشونت را رد می نماید و کشوری مدنی، مدرن، بورقیبیه (اشاره به حبیب بورقیبه، رئیس جمهوری اسبق تونس)، قانونی و ملی باقی خواهد ماند و ما به مبارزه خود در راستا دستاوردهای ملی ادامه داده و به کوتاهی در حاکمیت ملی و استقلال تصمیمات تونس راضی نخواهیم شد.

این تجمع اعتراض آمیز یک روز پس از آن برگزار گردید که الیاس الفخفاخ، نخست وزیر مکلف تونس اظهار داشت، حزب قانون اساسی آزاد را از دولت کنار می گذارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 24 اسفند 1398 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 728

به "تجمع اعتراضی حزب تونسی علیه خشونت سیاسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجمع اعتراضی حزب تونسی علیه خشونت سیاسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید