بازگشایی خوابگاه های دانشجویی از 17 خرداد؛ اولویت با ارشد ها

به گزارش مجله پیامکی، وزیر علوم از شروع پذیرش حضوری دانشجویان در دانشگاه ها با اولویت دانشجویان کارشناسی ارشد از 17 خرداد ماه اطلاع داد و گفت: خوابگاه های دانشجویی نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی از این تاریخ بازگشایی خواهند شد.

بازگشایی خوابگاه های دانشجویی از 17 خرداد؛ اولویت با ارشد ها

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

دکتر منصور غلامی در مصاحبه با ایسنا، ضمن اعلام این خبر، در مورد بازگشایی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از 17 خرداد ماه اظهار کرد: ما در این موضوع اولویت را به پذیرش حضوری دانشجویان تحصیلات تکمیلی داده ایم در حال حاضر نیز پذیرش دانشجویان دکتری شروع شده است و خوشبختانه مشکل خاصی ایجاد نشده است.

وی تاکید نمود: در حال حاضر بعضی دانشگاه ها پذیرش حضوری دانشجوی کارشناسی ارشد را نیز شروع کردند، اما تعداد این افراد کمتر است لذا از 17 خرداد اولویت پذیرش دانشجویان ارشد است و هر دانشگاهی بر اساس شرایط، جمعیت دانشجویی و امکانات خود می تواند در مورد پذیرش خضوری دانشجو مدیریت و برنامه ریزی خواهد نمود و وزارت علوم همفکری، هماهنگی و حمایت و پیشتیبانی از دانشجویان را ادامه خواهد داد.

وزیر علوم با تاکید براینکه خوابگاه های دانشجویی با رعایت پروتکل های بهداشتی بازگشایی خواهندشد، گفت: این پذیرش بر اساس ظرفیت پیش بینی شده برای خوابگاه ها صورت خواهد گرفت. در واقع دانشگاه ها برنامه هایی را ارائه داده اند که دانشجویان را بر اساس برنامه زمانی معین در خوابگاه ها توزیع نمایند؛ بنابراین همه دانشجویان با یکدیگر در یک زمان معین در دانشگاه حضور نخواهند داشت.

دکتر غلامی در مورد آمار فوت دانشجویان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا نیز گفت: دانشجویان به دلیل اینکه ایمن تر بودند ما آمار قابل توجهی از مرگ و میر آن ها به دلیل ابتلا به این ویروس نداریم.

نحوه بازگشایی خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

معاون دانشجویی و فرهنکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به اسکان 4000 دانشجو در خوابگاه های این دانشگاه در ایام پیش از کرونا، بیان کرد: پس از بازگشایی دانشگاه صرفا اسکان دانشجویان دارای واحدهای عملی در خوابگاه ها امکان پذیر است.

امتحانات انتها ترم دانشگاه خواجه نصیر غیرحضوری شد

دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی بیان کرد: ارزیابی و امتحانات انتها ترم دانشجویان در نیم امسال به شیوه غیر حضوری برگزار خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 983

به "بازگشایی خوابگاه های دانشجویی از 17 خرداد؛ اولویت با ارشد ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی خوابگاه های دانشجویی از 17 خرداد؛ اولویت با ارشد ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید