ایران داده های مربوط به پیشران هسته ای را در اختیار آژانس قرار داد

به گزارش مجله پیامکی، نماینده ایران در آژانس گفت: آژانس برای دوازدهمین بار متوالی، پایبندی ایران به تعهدات خود تحت برجام را تایید کرد.

ایران داده های مربوط به پیشران هسته ای را در اختیار آژانس قرار داد

به گزارش مجله پیامکی، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، با اعلام انتشار دوازدهمین گزارش مدیر کل آژانس در خصوص راستی آزمایی اجرای برجام، خاطر نشان کرد: این گزارش بار دیگر پایبندی ایران به تعهداتش تحت برجام را تایید کرد.

غریب آبادی اضافه کرد: در این گزارش تصریح گردیده است که از روز اجرای برجام، آژانس به نظارت و راستی آزمایی اجرای تعهدات مرتبط هسته ای از سوی ایران بر اساس مفاد برجام ادامه داده است. آژانس همچنین قادر بوده که به راستی آزمایی عدم انحراف مواد هسته ای اظهار گردیده در تاسیسات هسته ای ایران بپردازد.

سفیر و نماینده دائم کشورمان همچنین اظهار کرد که این گزارش تصریح می نماید، آژانس هیچ مشکلی در فرایند بازرسی و دسترسی به سایت های مربوطه نداشته است.

وی اضافه کرد: این گزارش همچنین به موضوع برنامه ایران برای ساخت پیشران هسته ای پرداخته و اذعان می نماید که ایران داده های مربوطه را در این خصوص در اختیار آژانس قرار داده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آبان 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 8

به "ایران داده های مربوط به پیشران هسته ای را در اختیار آژانس قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران داده های مربوط به پیشران هسته ای را در اختیار آژانس قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید