اهلیت مالی در اعطای تسهیلات در نظر گرفته گردد

به گزارش مجله پیامکی، علیرضا رزم حسینی یکشنبه شب در جلسه کارگروه اشتغال که در محل استانداری خراسان رضوی تشکیل شد اظهار کرد: اهلیت مالی باید در مسئله اعطای تسهیلات در نظر گرفته گردد، هر کارآفرین می تواند اصطلاحاً زایشی باشد و مانند خود چند کارآفرین دیگر را تربیت کند هم اکنون جهان را کارآفرین ها اداره می نمایند، برای همین است که شاید صد کمپانی جهانی وجود دارد که درآمدشان از دولت ها بالاتر است.

اهلیت مالی در اعطای تسهیلات در نظر گرفته گردد

وی اضافه کرد: تسهیلاتی که در قالب وام های خود اشتغالی و زودبازده بوده، نشان می دهد دولت می خواهد شغل ایجاد می نماید اما هادی شغل کیست؟ چه کسی باید این شغل را به ثمر برساند؟ ما باید وام را به کار بدهیم نه وام گیرنده؟

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: از سال آینده هر گونه تسهیلاتی را که بخواهیم ارائه کنیم در چارچوب مدل اقتصاد مقاومتی خواهد بود، به این صورت که دولت، تعیین های اقتصاد مقاومتی و افراد جویای کار هر کدام سهم خود را می پردازند. بنابراین اگر بخواهیم کار جدیدی در استان انجام دهیم باید همه از مدل اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم تا بتوانیم تحولی را در استان به وجود بیاوریم.

وی گفت: مدیریت منابع در استان به درستی انجام نشده است، باید منابع جدید خلق کنیم و بعد از اینکه آن را تجهیز کردیم در اختیار اهلش قرار دهیم چون آمار شغلی که باید در استان ایجاد گردد کوشش زیادی می خواهد اما در کنار این باید مراقب باشیم واحدهای صنعتی نیز تعطیل نشوند.

رزم حسینی توضیح داد: واحدهای صنعتی باید آسیب شناسی شوند، واقعاً چه زلزله ای مهم تر از اینکه یک واحد صنعتی تعطیل گردد؟ این یعنی آمار طلاق و سارقین افزایش پیدا نموده است.

وی بیان نمود: درست است که حرف از اشتغالزایی و کارآفرینی مطرح است اما ما نباید فراموش کنیم که در چه شرایطی به سر می بریم. در شرایط جنگ مالی قرار داریم، پس بدیهی است که به اهداف خودمان به صورت کامل نرسیم و چه بسا که بعضی از واحدهای ما به تعطیلی کشیده شده باشند.

استاندار خراسان رضوی تاکید نمود: در علت ایجاد این شرایط خاص که ما حتی در تأمین اقلام ضروری مردم با کاستی هایی روبرو هستیم نمی توان تحریم ها و سو مدیریت ها را نادیده گرفت اما کوشش می گردد از این شرایط خارج شویم و برای این کار ضروری است که اول از خودمان آغاز کنیم و در همین شهرستان ها شرایطی فراهم بگردد که کارآفرین های واقعی فرمان اداره مالی جامعه را به دست بگیرند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 149

به "اهلیت مالی در اعطای تسهیلات در نظر گرفته گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهلیت مالی در اعطای تسهیلات در نظر گرفته گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید