آخرین اخبار از شرایط کارگران محبوس معدن طزره دامغان

به گزارش مجله پیامکی، خبرنگاران: وقوع حادثه ریزش در تونل شماره 42 معدن بزرگ زغال سنگ طزره دامغان، منجر به محبوس شدن 2 کارگر این معدن شد که عملیات آواربرداری توسط تیم های تخصصی در حال انجام است.

آخرین اخبار از شرایط کارگران محبوس معدن طزره دامغان

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا بنا بر کسب اطلاع بامداد یکشنبه خبرنگار ایرنا، تلاش گروه های امدادی برای یافتن 2 کارگر گرفتار در معدن شرکت زغال سنگ البرز شرقی طزره دامغان ادامه دارد اما هنوز از شرایط این 2 نفر اطلاعی در دست نیست.

طبق شنیده ها، برای اکسیژن دهی به کارگران محبوس در تونل حفره ای حفر شده و تلاش برای نجات این 2 کارگر ادامه دارد.

رییس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی دامغان نیز به رسانه ها خاطرنشان کرد: کارگاه استخراج این تونل 70 متر طول دارد و این 2 کارگر در عمق 35 متری زیر آوار هستند.

علی اکبر مهرابی اضافه کرد: گروه امداد و نجات معدن طزره برای نجات این افراد ، از سه مکان تونل فرعی حفر کردند و تا به امروز بیش از 20 متر پیشروی داشتند.

وی خاطرنشان کرد: علت ریزش تونل در دست بررسی است و علی رغم تاریکی هوا تلاش گروه امدادی برای حفر تونل دسترسی و یافتن کارگران همچنان ادامه دارد.

مسوول روابط عمومی شرکت البرز شرقی نیز ساعاتی پیش به ایرنا گفت: این حادثه هنگام استخراج و به دلیل ریزش ناگهانی سقف کارگاه رخ داد که 2 کارگر پیمانکاری شرکت البرز شرقی به نام های میلاد روشنائی و سید اصغر افضلی دچار حادثه و زیر آوار محبوس شدند.

مجموعه معادن زغال سنگ البرز شرقی در منطقه طزره دامغان در مناطق سردسیر و کوهستانی جنوب رشته کوه های البرز و در فاصله 50 کیلومتری شهرستان دامغان واقع شده است.

شرکت البرز شرقی به عنوان بزرگترین بنگاه اقتصادی استان سمنان شناخته می شود که به عنوان یکی از واحدهای زیر مجموعه ذوب آهن اصفهان و از تامین کنندگان کنسانتره زغال سنگ کک شو در سالیان اخیر فرایند رو به رشدی را در زمینه توسعه ذخائر زغال سنگ و شبکه معادن، تولید و درآمدزایی و خروج از شرایط زیان ده را تجربه کرده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: smslovely.ir شناسه مطلب: 1582

به "آخرین اخبار از شرایط کارگران محبوس معدن طزره دامغان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین اخبار از شرایط کارگران محبوس معدن طزره دامغان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید